Zajęcia profilaktyczne realizowane przez Straż Miejską „Zwierzęta to nasi przyjaciele”

08 listopada 2022 roku - najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedziła Pani mł. str. Stella Michalska ze Straży Miejskiej w Bydgoszczy oraz gość, który wywołał największe zaciekawienie uczniów – czekoladowa labradorka Mela (pies służbowy).
Uczniowie od Pani Stelii dowiedzieli się, jak należy zachować się w kontakcie z agresywnym psem, jakich zachowań psy nie lubią i czego nie robić, by ich nie prowokować. Odbyły się pokazy jaką należy przyjmować pozycję w razie ataku.
Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały ciekawej prelekcji, były bardzo podekscytowane wizytą tak niecodziennego gościa w ich szkole i aktywnie włączały się w prowadzone zajęcia. Wymieniały się z prowadzącą swoimi doświadczeniami, zadawały pytania w interesujących ich sprawach i otrzymały fachowe odpowiedzi. Na zakończenie zajęć suczka Mela, za swoją pracę w naszej szkole, otrzymała w prezencie smaczne przekąski.

Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię oraz poczucie odpowiedzialności.

Teresa Włodarska-pedagog