Wycieczka do Młynów Rothera

Dnia 25 września klasa 2e udała się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Głównym celem było zwiedzenie wystawy SOWA w Młynach Rothera.
SOWA -  Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności, to miejsce wypełnione interaktywnymi eksponatami, które ożywają dzięki interakcji z odwiedzającymi. Uczniowie mogli sprawdzić: czy ich  twarz jest symetryczna, jak działa pamięć ultrakrótkotrwała, czym różni się od krótkotrwałej oraz zmierzyć się z siłą grawitacji. Odwiedzający wystawę zwiedzali   stacje badawcze, przy których mogli eksplorować różne, ciekawe zjawiska rządzące światem oraz Majsternię – czyli przestrzeń, w której można  było samodzielnie lub zespołowo mierzyć się z wyzwaniami konstruktorskimi. Zadania miały  różny poziom trudności – można  było budować mosty, wieże, katapulty czy też obiekty latające.
Zachęcamy do odwiedzania wystawy.
Magdalena Waligórska