Wycieczka do Gniezna klas czwartych

14 listopada wszystkie klasy czwarte wyruszyły na wycieczkę do Gniezna. Pomimo kapryśnej pogody, humory dopisywały. Podróż autokarami była okazją do wspólnych rozmów, śmiechów a nawet śpiewów. Pierwszym punktem programu była wizyta w fabryce bombek. Tam uczniowie zapoznali się ze wszystkimi, kolejnymi etapami powstawania tych choinkowych ozdób. Uczniowie zafascynowani byli procesem dmuchania bombek, ich srebrzeniem oraz suszeniem. Mieli również okazję uczestniczyć w warsztatach zdobienia. Samodzielnie wykonywali brokatowe wzory. Po artystycznych doświadczeniach chętni uczniowie w firmowych sklepiku zakupili profesjonalne ozdoby bożonarodzeniowe.
Kolejnym etapem wyjazdu była wizyta w Muzeum powstania Państwa Polskiego. Oprócz interesującej opowieści przewodnika, największą frajdę sprawiło dzieciom dotykanie i przymierzanie ówczesnych strojów i przedmiotów codziennego użytku. Odważni, mogli unieść 10 kilogramową tarczę i poczuć w ręce 5 kilogramowy miecz. Chętni próbowali zadąć w róg lub założyć 8 kilogramowy szyszak, kiedyś chroniący rycerską głowę. Po interesującej podróży w przeszłość, przyszedł czas na posiłek. W tym celu cała grupa wybrała się do restauracji Mc Donald's. Pobyt w tym miejscu dostarczył nowych wrażeń i dał okazję do doskonalenia zaradności. Uczniowie samodzielnie składali swoje zamówienia przy pomocy interaktywnych tablic. Wspólny posiłek był zwieńczeniem całodniowej wycieczki.
K. Szczypiorska