Warsztaty z biologii człowieka, chemii i fizyki

Pałac Młodzieży przyjmuje zgłoszenia na bezpłatne warsztaty pn.: „VILO – SCIENCE”- Laboratorium z zakresu biologii człowieka, chemii i fizyki, realizowane w ramach programu "Zdolni znad Brdy" Grantu „Rozwoju Zdolności” w VI Liceum Ogólnokształcącym.
Warsztaty skierowane są do zdolnych uczniów klas VII szkół podstawowych.

Termin zajęć: 25.04.2023 - 5.12.2023 r. (wtorek godz. 16.00-19.00).

Miejsce zajęć: VI Liceum Ogólnokształcące im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy (sale laboratoryjne).

Zajęcia będą prowadzić: mgr inż. Agnieszka Mądzielewska-Jagodzińska – biologia, dr Agnieszka Grzelakowska – chemia, mgr Patrycja Szczupacka – fizyka.

Zgłoszenia przyjmowane są  do 20.04.2023 w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.

Grupa uczniów będzie liczyła max. 17 osób. W przypadku, gdy liczba chętnych będzie większa - uczniowie będą przyjęci do grupy na podstawie testu wiedzy.

„VILO – SCIENCE”. Laboratorium z zakresu biologii człowieka, chemii i fizyki

Zajęcia „VILO – SCIENCE. Laboratorium z zakresu biologii człowieka, chemii i fizyki" adresowane są do uczniów klasy 7 szkoły podstawowej, uzdolnionych przyrodniczo lub szczególnie zainteresowanych poruszaną tematyką.

Celem projektu „VILO-SCIENCE" jest rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania z zakresu: biologii człowieka, chemii i fizyki. Zajęcia mają inspirować uczniów do samodzielnego zdobywania i pogłębiania wiedzy, rozwijania zainteresowań oraz stwarzać uczniom możliwości współpracy i rozwoju. Wyposażone sale biologiczna, chemiczna i fizyczna, czyli laboratoria w VI LO, oferują uczestnikom zajęć komfortową i profesjonalną pracę, która przygotuje ich do nauki w klasach licealnych o profilu medycznym. Warsztaty metodą IBSE stworzą uczestnikom możliwość przeżycia „naukowej przygody" i pozwolą poznać nauczycieli i atmosferę nauki w liceum.

Zajęcia będą skupiać się na kształtowaniu podstawowych kompetencji kluczowych: myślenie naukowo-techniczne i matematyczne. Praca będzie przebiegała zgodnie z nową podstawą programową i obudowana będzie w treści wykraczające. Wszystkie zajęcia będą ZAJĘCIAMI LABORATORYJNYMI, prowadzonymi za pomocą nowoczesnych metod nauczania. Zajęcia poszerzą interdyscyplinarne wiadomości oraz umożliwią zdobycie przez uczniów umiejętności obserwacji procesów biologicznych, chemicznych i fizycznych, planowanie i wykonywanie doświadczeń, nabywanie umiejętności dokumentowania i analizy wyników oraz wnioskowania. Pierwszym oczekiwanym efektem mają być osiągnięcia w konkursach przedmiotowych oraz innych konkursach tematycznych.

Zgłoszenia należy składać w sekretariacie Pałacu Młodzieży (p. 112) lub drogą mailową na adres info@palac.bydgoszcz.pl (skan formularza zgłoszeniowego wraz z podpisami rodziców/opiekunów i rekomendacją nauczyciela). Ze względu na charakter warsztatów liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu decyduje rekomendacja nauczyciela oraz kolejność zgłoszenia.

W załączeniu formularz zgłoszenia ucznia.

Szczegółowe informacje na stronie „Zdolnych znad Brdy”

A. Chojnacka-Małek