Warsztaty „ Witaj w klubie młodych graczy”

Uczniowie klas integracyjnych 5a, 6a oraz 6e na nowo mogli odkryć fenomen gier planszowych uczestnicząc 22 września 2022 r. w kolejnych warsztatach „ Witaj w klubie młodych graczy”- realizowanych w ramach innowacji pedagogicznej. Na początku dzieci przypomniały sobie wiedzę teoretyczną dot. tworzenia gier planszowych, następnie zostali podzieleni na 4-5 osobowe zespoły, w których tworzyli dotykowe gry planszowe ( chińczyk, kółko- krzyżyk, tangram) dla dzieci, które nie widzą albo widzą bardzo słabo z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 1 im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy. Projekt warsztatów powstał z myślą o nadchodzącej kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski- „ Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”. Zadanie wymagało od dzieci kreatywności oraz zaangażowania, a jego rezultaty były naprawdę godne podziwu.
Serdecznie dziękuję dzieciom oraz wychowawcom klas za ogromne zaangażowanie!

A Sikorska.