Warsztaty gier planszowych

Gry planszowe to doskonały sposób na wspólne spędzenie czasu z rówieśnikami. Integrują, uczą opracowywania taktyki, rozwijają zdolność logicznego myślenia, a co najważniejsze- pokazują, że, aby wygrać należy postępować fair.

O tym, jak „ wciągające” są gry planszowe mogli przekonać się uczniowie klasy IV a oraz V a, którzy uczestniczyli w warsztatach gier planszowych.

Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się z zasadami tworzenia gier. Dowiedzieli się jak zacząć pracę nad pomysłem i projektem oraz jakie są etapy tworzenia gier planszowych. Uczniowie mieli okazję stworzyć własną grę planszową w oparciu o zdobytą wcześniej wiedzę i własne pomysły. Uwzględnione zostały takie elementy jak: pomysł, zasady, przeszkody, plan, nagrody itp.

Na koniec uczniowie mogli przetestować swoje gry.

Dziękujemy serdecznie za świetną zabawę!

Anna Sikorska

Agnieszka Wrzesińska