Udział klas 1e i 2b w AKADEMII BEZPIECZEŃSTWA

21 września 2023 roku uczniowie klas 1e i 2b wzięli udział w akcji pn. „Akademia Bezpieczeństwa” zorganizowanej przez Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy oraz Straż Miejską w Bydgoszczy. Przedsięwzięcie odbyło się na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”.
Nadrzędnym celem tej akcji profilaktycznej była edukacja dzieci m.in. w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa w trakcie podróży, w kontaktach z psem.
Dzieci uczestniczyły w spotkaniach profilaktycznych z każdą biorąca udział w akcji służb. Każda służba poza pokazem sprzętu i swojego wyposażenia zwracała uwagę na zagrożenia zgodnie ze swoimi kompetencjami.
Atrakcji było mnóstwo. Chętni mogli z bliska zobaczyć wóz strażacki, porozmawiać z policyjnym przewodnikiem psa służbowego, przekonać się na symulatorze- jak ważne jest prawidłowe zapięcie pasów bezpieczeństwa i zjeść przepyszne pianki opiekane nad ogniem. Dużym zainteresowaniem naszych uczniów cieszył się sprzęt służbowy -będący na wyposażeniu organizatorów.
Teresa Włodarska-pedagog szkolny