Testowanie gier planszowych dotykowych w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 im. L. Braille'a

Przedstawiciele z klas VI a oraz VI e w czwartkowe popołudnie odwiedzili Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 im. L. Braille'a w Bydgoszczy. Przywitali nas bardzo serdecznie chłopcy z grupy IV z Internatu pod opieką pani Joanny Dąbrowskiej. Celem spotkania było przekazanie dzieciom niewidomym oraz słabowidzącym gier planszowych dotykowych - Chińczyk, Kółko-krzyżyk, Tangram. Prace dotykowe uczniowie z naszej szkoły wykonali podczas warsztatów „ Witaj w klubie młodych graczy”. W trakcie spotkania wszyscy mieli okazję przetestować gry. Dodatkowo pani Joanna rozdała specjalne gogle dzieciom z naszej szkoły, aby mogli przenieść się do świata w ciemność i poznać wrażenia osób z dysfunkcją wzroku. Uczniowie również otrzymali plakaty, gdzie musieli za pomocą dotyku odgadnąć dyscyplinę sportową.

Dziękujemy serdecznie pani Asi oraz dzieciom z Ośrodka za przemiłą atmosferę oraz dużą porcję śmiechu.

Do zobaczenia!

Anna Sikorska