Światowy Tydzień Mózgu

Opublikowano: 2021-03-15 08:36

 

Czy wiecie, że ludzki mózg to najbardziej skomplikowany narząd w naszym ciele? Można go porównać do komputera sterującego wszystkimi funkcjami naszego organizmu. Kontroluje to, co robimy, mówimy czy myślimy. Jak w komputerze – przechowujemy w nim wszystkie nasze wspomnienia. Miłość, radość, złość, nienawiść, strach, zakłopotanie - czujemy właśnie dzięki niemu. Sygnały przesyłane do mózgu pozwalają nam słyszeć, mówić, widzieć, poruszać się, odczuwać smaki i zapachy. Mózg jest koloru szaroróżowego i kształtem przypomina orzech włoski.

Warto więc dbać o nasz mózg, aby zawsze był sprawny, a nawet działał coraz lepiej. Jak to zrobić? Przez kolejne dni z okazji Światowego Tygodnia Mózgu prezentować będziemy różne ćwiczenia poprawiające pamięć i koncentrację. O mózg należy dbać tak samo jak o całe ciało, a trening mózgu pomoże wam osiągać np. lepsze wyniki w nauce.

Na początek prosta zabawa pt. „Mucha wyszła!”

Zabawa dająca wiele frajdy i emocji, umożliwiająca ćwiczenie kierunków, koncentracji. Planszę można przygotować samemu, a muchę zastąpić dowolnym przedmiotem np. pionkiem. Aby podnieść poziom gry można zwiększyć liczbę pól np. 5 na 5.

 

Wychowawca świetlicy - Ewa Kobus