Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jest to dzień, który jednoczy myśli ludzi na całym świecie wokół naszej Planety. To wspaniała okazja, aby pomyśleć, co każdy z nas może zrobić dla Ziemi, aby była zdrowa, piękna i czysta. W związku z tym w filii naszej szkoły odbył się uroczysty apel, który przedstawiła klasa IIe. Na tle przygotowanej gazetki uczniowie przybliżyli problemy dotyczące zagrożeń naszej planety. Przypomnieli, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i trzeba o nią dbać. Wszystkie klasy zaśpiewały piosenki o tematyce ekologicznej, obejrzały filmy i prezentacje, a chętne - wzięły udział w pokazie mody ekologicznej. Uczniowie bardzo pomysłowo wykonali stroje z ekologicznych materiałów, które dostały drugą szansę bycia użytecznymi. Jak co roku uczniowie klas 0-3 wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. Został również zorganizowany Rodzinny Konkurs Plastyczno-Ekologiczny pt. "Mistrz recyklingu" - czyli nadaj rzeczom drugie życie. Powstały bardzo ciekawe, piękne i pomysłowe prace. Podjęte działania przyczyniły się do zwiększenia świadomości ekologicznej uczniów naszej szkoły. Zachęcamy do obejrzenia naszej witryny – link znajduje się na stronie naszej szkoły.

Organizatorzy:

Anna Bukowska