Projekt "Aktywni razem- wolni od uzależnień"

W ramach współpracy z BORPA nasza szkoła przystąpiła do projektu "Aktywni razem- wolni od uzależnień". Uczniowie, którzy wyrazili chęć przystąpienia do projektu będą mogli wykazać się w wybranej dziedzinie( sportowa, medialna lub filmowa). Chętnych osób jest 15- 12 z klasy 7c, po jednej z klas 6f, 5c i 7a. 27.10.2023r uczestniczyliśmy w tzw. "Aktywnym piątku", który odbył się w szkole podstawowej 66. Uczniowie mogli wziąć udział w zajęciach sportowych oraz uczestniczyli w spotkaniu z dziennikarzem panem Marcinem Kowalskim, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział jak wpływają na nas różnego rodzaju media.
Dalsze zadania przed nami - opisane zostały one w regulaminie, który uczestnicy poznali.
Innym działaniem w ramach tej samej akcji był udział w bezpłatnym seansie filmowym dla rodziców, który odbył się w poniedziałek 23.10.2023r w kinie "Helios". Rodzice, którzy zadeklarowali chęć udziału ( 55 osób) obejrzeli film pod tytułem "Cicha dziewczyna"
Kolejne działania wkrótce...
Teresa Stachowska- pedagog