Podsumowanie udziału SP 65 w programie „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna”!
Nasza szkoła z dumą uczestniczy w prestiżowym programie „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna” (SOiT). Z ogromną radością spieszymy donieść, że zaangażowanie naszych uczniów już przynosi wspaniałe rezultaty!
W realizację wymagających zadań programu całym sercem włączyli się uczestnicy naszych szkolnych zajęć pozalekcyjnych : koła artystycznego, plastycznego, muzycznego i matematycznego. Ich kreatywność, otwartość na świat i ciężka praca zaowocowały pierwszymi, spektakularnymi sukcesami na szczeblu międzyszkolnym.
Oto podsumowanie naszych pierwszych w tym programie osiągnięć:
- I miejsce w „Final Countdown” – nasz zespół okazał się bezkonkurencyjny, zdobywając najwyższe podium! Nagrodę na Gali podsumowującej odebrali reprezentanci kółka matematycznego
- III miejsce w „Endorfina Show” – wytańczyliśmy i wyśpiewaliśmy (na scenie Festiwalu Kultur) świetną trzecią lokatę, zarażając wszystkich pozytywną energią – Matylda i Lena z grupy muzycznej.
- III miejsce w quizie wiedzy o „Małym Księciu” – nasi reprezentanci wykazali się doskonałą znajomością tej ponadczasowej opowieści o przyjaźni i tolerancji – uczestnicy zajęć artystycznych.
- Wzięliśmy również udział w konkursach plastycznych ("Galaktyka Empatyka") i grach terenowych (Czekoladki").
Niezwykle barwnym i ważnym punktem naszych działań był także udział w Festiwalu Kultur. W drodze losowania naszej szkole przypadła w udziale fascynująca kultura Bali, którą zaprezentowaliśmy jako kosmiczną „Planetę Wdzięczności”. Przygotowanie tego stanowiska wymagało od uczniów ogromnej wyobraźni i współpracy, a działaliśmy przez cały II semestr... w każdej wolnej chwili
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w projekty SOiT! Te pierwsze sukcesy to dowód na to, że w SP 65 bije serce pełne tolerancji, pasji i otwartego spojrzenia na drugiego człowieka.
Czekamy na kolejne wyzwania i już trzymamy kciuki za następne udane akcje!