Pasowanie klas pierwszych

W deszczowy czwartek 26 października o godzinie 17.00, odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów SP 65. W tej uroczystości uczestniczyli uczniowie sześciu klas pierwszych. Ubrani w stroje apelowe i granatowe birety z białymi pomponami, prezentowali się znakomicie. W tym wydarzeniu towarzyszyli im przejęci rodzice. W obecności Dyrekcji- Małgorzaty Rogowskiej i Katarzyny Zielińskiej, dzieci śpiewały piosenki, recytowały wierszyki. Odpowiadały też na zadawane przez Dyrektor Zielińską pytania z wiersza Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Jednak najważniejsza część uroczystości odbyła się, kiedy poczet sztandarowy wprowadził Sztandar SP 65. Najpierw został odśpiewany hymn państwowy, a potem nastąpiło uroczyste ślubowanie. Uczniowie ślubowali między innymi, że będą:  sumiennie się uczyć, szanować nauczycieli, dbać o czystość wokół i o przyrodę,  szanować symbole narodowe oraz mieć często uśmiech na twarzy. Po ślubowaniu nastąpił moment pasowania na ucznia SP 65. Pani Dyrektor Małgorzata Rogowska pasowała na uczniów, stojących przy Sztandarze przewodniczących klas pierwszych, a wychowawcy pasowali resztę uczniów swoich klas. Pani Dyrektor rozdała też torby z pamiątkowymi dyplomami i legitymacjami szkolnymi. Skierowała również  ciepłe słowa do pasowanych uczniów, życząc im między innymi sukcesów w szkole i wielu przyjaźni. Na zakończenie tej uroczystości przedstawiciel Rodziców pierwszoklasistów odczytał ważne oświadczenie,  że: rodzice włączą się w życie szkolne dziecka, będą je wspierać, pomagać, nie krzyczeć, ale też nie chronić przed konsekwencjami, bo dzieciom potrzebne są doświadczenia bolesne i nieprzyjemne. A potem były pamiątkowe zdjęcia. "Zapraszamy do galerii zdjęć na Facebook szkoły.

M. Nowakowska- Wójt, J. Pankanin, A. Karpińska, J. Szmidt, M. Waligórska, M. Szydło