Ogólnopolski konkurs pięknego czytania w językach angielskim i niemieckim 2023

I wonder which way I ought to go.”

ZASADY UCZESTNICTWA

• Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach
    • Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej.
    • Każda szkoła typuje maksymalnie do 4 reprezentantów wyłonionych w eliminacjach szkolnych;
    • Konkurs ma formę prezentacji dowolnego fragmentu Lewis Carroll’s classic story „Alice in Wonderland”– długość tekstu powinna mieścić się w zakresie 1,0 – 1,5 minuty nagrania MP4 (wizja i dźwięk).
  • Zgłoszenia do konkursu wraz z nagraniem czytanego tekstu proszę przekazywać Bernadecie Malickiej (nauczyciel jęz. ang.) do  15.03.2023r.
    • Opiekun uczestników zobowiązany jest do zebrania od uczniów i przekazania organizatorowi Konkursu skanu/zdjęcia załącznika nr 1 podpisanego przez rodziców lub prawnych opiekunów oraz załącznika nr 2 podpisanego przez nauczyciela – jest to niezbędny warunek  uczestnictwa w Konkursie.

Kryteria oceny

Komisja konkursowa dokonuje oceny wg następujących kryteriów:

• Poprawne przeczytanie wybranego fragmentu – akcent, wymowa;

• Interpretacja tekstu, intonacja;

• Ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój);

Szczegółowy regulamin konkursu znajduję się w załączniku.

Bernadeta Malicka