Ogólnopolski konkurs matematyczny MULTITEST 2021

Opublikowano: 2021-09-16 19:59

Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie matematycznym MULTITEST 2021.

Konkurs adresowany jest dla uczniów klas IV- VIII.

Zorganizowany zostanie w szkole na podstawie materiałów przygotowanych przez organizatora konkursu Centrum Edukacji Szkolnej ( CES) i odbędzie się 19 października 2021 roku.

Testy konkursowe będą testami wielokrotnego wyboru.

Materiał zawarty w testach uwzględnia wymagania określone w programie nauczania zatwierdzonego przez MEN.

Konkurs jest uwzględniony przez Kuratora Oświaty w wykazach zawodów wiedzy, w związku z czym może zostać wpisany na świadectwo szkolne.

Czas trwania konkursu to 60 minut + 10 min sprawy organizacyjne.

Test konkursowy składa się z 26 pytań.

Do każdego pytania podane są 4 odpowiedzi A, B, C, D. Może zdarzyć się , że wszystkie odpowiedzi są prawidłowe lub wszystkie błędne. Aby uniknąć ujemnej punktacji, każdy uczeń przed konkursem otrzymuje tyle punktów, ile ma decyzji do podjęcia, tzn. 4 razy więcej niż pytań. Za każdą poprawną odpowiedź dopisuje się do otrzymanej sumy 1 punkt, za fałszywą ( -1) punkt. Dodatkowo uczeń ma możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na wybrane pytania nie uzyskując ani nie tracąc punktów.

Wyniki będą dostępne w grudniu.

Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie prosimy o zgłoszenie się do nauczycieli matematyki i wpłatę wpisowego do dnia 27 września 2021 roku.

Koszt konkursu to 10 zł.

Życzymy powodzenia