Odwiedziny na Komendzie Miejskiej Policji

W październiku klasa 7a odwiedziła Komendę Miejską Policji przy ul. Chodkiewicza. Na uczniów czekało moc atrakcji. Zapoznali się z metodami pracy technika kryminalistyki. Zrobili odciski papilarne swoich palców. Policjant – przewodnik psa opowiedział o swojej pracy, a Baldi - jego czworonożny przyjaciel pozwolił się pogłaskać i nakarmić. Funkcjonariusze ruchu drogowego zaprezentowali swoje motocykle. Chętni uczniowie mogli sprawdzić, jak działa urządzenie do laserowego pomiaru prędkości. Policjanci z ogniwa wodnego pokazywali swój sprzęt i opowiadali o tegorocznej pomocy powodzianom. Zachwyt wzbudziło stanowisko pracy dużurnego jednostki i niezliczona ilość kamer monitoringu. Wyjazd był możliwy dzięki zaproszeniu, które otrzymaliśmy od Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji p. podinspektora M. Klimczaka.

Na fotorelację z wyjazdu zapraszamy na stronę Miejskiej Komendy Policji: