O projekcie Laboratoria Przyszłości

Z przyjemnością informujemy, że wydaliśmy już całą przyznaną nam w projekcie kwotę tj. 298 500,00 zł!!!
Poza zakupionym wcześniej sprzętem dodatkowo udało nam się zakupić:
- Słuchawki studyjne
- Stacje lutowniczą z gorącym powietrzem
- Szafy narzędziowe, stół warsztatowy, pojemniki warsztatowe, szafki zamykane, krzesła
- Tablice białe magnetyczne, tablicę mobilną oraz flipchart
Sprzęt AGD który e wykorzystany do przeprowadzania warsztatów kulinarnych. W ramach zajęć pozalekcyjnych oraz uczniowie będą przygotowywać posiłki zgodnie z zasadami zdrowego żywienia.

Wydaliśmy już 60% środków przeznaczonych na Laboratoria Przyszłości!

Laboratoria przyszłościjest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest wsparcie samorządów w tworzeniu nowoczesnych szkół, w których zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Do dyspozycji uczniów i nauczycieli zostały przyznane środki finansowe na zakup sprzętu o wartości 298 499,71.

Do tej pory Szkoła zakupiła między innymi:

• drukarkę 3D wraz z akcesoriami oraz filamentem

• skaner 3D

• wizualizery do mikroskopów

• Geniboty - programowalny robot edukacyjny + akcesoria

• Budowa cieni – zestawy klocków konstrukcyjnych

• aparaty fotograficzne z akcesoriami,

• kamera wideo

• mikroport z akcesoriami,

• zestaw lamp studyjnych z akcesoriami,

• mikrofony kierunkowe,

• gimbal,

• laminator automatyczny z materiałami eksploatacyjnymi

• zestawy okularów do wirtualnej rzeczywistości (ClassVR) z akcesoriami,

• sprzęt muzyczny i nagłośnieniowy.

• MeteoPlus EKO ver. 2.1

• Lego SPIKE Essential 45345 – zestawy konstrukcyjne

• Zestaw Cubo – klocki z kompletem kart aktywności

• Plansze dydaktyczne (przyrodnicze, matematyczne, fizyczne, językowe)

• Modele atomów kulkowe - zestaw duży z kartami pracy

• Geomagi – klocki magnetyczne

• Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami BeCreo KiT

Uczniowie naszej szkoły dzięki zakupionemu wyposażeniu mogą zrealizować pierwsze projekty edukacyjne między innymi: kodowanie na dywanie , praca z genibotami czy budowanie przestrzenne i konstrukcyjne z wykorzystaniem klocków drewnianych i lego klasy 1-3 oraz geomagów i modele atomów klasy 4-8. Plansze dydaktyczne sprawią, że zapamiętanie trudnych treści stanie się znacznie łatwiejsze.

Dzięki wizualizerowi lekcje biologii i przyrody zostaną wzbogacone o możliwości prezentowania materiałów mikroskopowych w jakości Full HD na dużym ekranie, aby wszyscy uczniowie mogli zobaczyć nawet najdrobniejsze szczegóły.

Zestawy okularów VR to nowatorskie podejście do nauczania z wykorzystaniem wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Wizualizacje miejsc i obiektów w  trybie 360°, trójwymiarowe obiekty i złożone struktury na wyciągnięcie ręki to wszystko przeniesie lekcje geografii, biologii, chemii czy fizyki w zupełnie inny wymiar.

Drukarka 3D, skaner 3D wraz z oprogramowaniem pomogą uczniom w nabyciu ogólnej wiedzy na temat świata druku przestrzennego, zachęcą do twórczego myślenia oraz umożliwią tworzenie własnych modeli przestrzennych.

Mikrokontrolery wprowadzą uczniów do nauki podstaw elektroniki oraz programowania. Scenariusze edukacyjne BeCreo integrują pojęcia i wyzwania z pogranicza dyscyplin nauki, techniki, inżynierii, matematyki oraz sztuki.

Sprzęt nagłośnieniowy, oświetleniowy i fotograficzny był używany podczas uroczystości małego i dużego samorządu szkolnego oraz prezentacji oferty szkoły przygotowanej przez uczniów. Sprzęt muzyczny i nagłośnieniowy będzie wykorzystywany również w organizacji innych wydarzeń m.in apeli, prelekcji, zawodów sportowych oraz spotkań integracyjnych.

W nowym roku szkolnym nauczyciele, po ukończeniu stosownych szkoleń, będą wykorzystywać nowy sprzęt w codziennej pracy.