NAGRODY W KONKURSACH FILMOWEGO LISTOPADA PRZYZNANE!

Opublikowano: 2021-12-17 14:56

Od wielu już lat, w listopadzie, w naszej szkole odbywa się Filmowy Listopad, czyli cykl konkursów związanych z szeroko rozumianą sztuką filmową. W tym roku uczestnicy zmierzyli się w trzech konkurencjach: wiedzy o polskiej kinematografii, projektowaniu kostiumów do filmu fantastyczno-naukowego oraz tworzeniu filmu o emocjach.
W konkursie "Nie tylko Hollywood, czyli o sukcesach polskiej kinematografii" zmierzyły się dwuosobowe zespoły, które wykazały się dużą wiedzą o historii polskiego filmu i sposobu jego tworzenia na przestrzeni ponad 100 lat.
I miejsce w tym konkursie zajęły: Aleksandra Głowińska i Dominika Kaspar z kl. 6b, II miejsce wywalczyły Oliwia Kobusińska i Lilianna Szpadzińska z kl. 7h, a miejsce III przypadło Pawłowi Hejnowiczowi i Tomaszowi Mizikowskiemu z kl. 7c.
Konkurs plastyczny dotyczył wykonania projektu kostiumu do filmu fantastyczno-naukowego. Uczniowie przygotowali wiele prac, które zostały zaprezentowane na wystawie w holu i ocenione przez jury konkursu. Zgłoszone projekty były tak ciekawe, że poza trzema głównymi nagrodami jurorzy przyznali również wyróżnienia. Najlepszy kostium zaprojektowała Amelia Perkowska z kl. 5d, zdobywając tym samym I nagrodę. Miejsce II zdobyła praca Alicji Bokowskiej z kl. 4e, a III nagroda powędrowała do Piotra Pinczewskiego z kl. 8i.
Wyróżnienia otrzymali: Adrianna Pobutkiewicz z kl. 4f, Aleksandra Paszek z kl. 5b, Julia Nowak z kl. 5b, Mateusz Maziarz z kl. 5e i Aleksandra Kelman z kl. 5e.

W tym roku w ramach Filmowego Listopada odbył się I Szkolny Festiwal Filmowy. Widownia i jury obejrzeli 6 ciekawych filmów, których motywem przewodnim były różne emocje. Przyznano nagrody w różnych kategoriach.
Nagroda za najlepszy scenariusz została przyznana braciom Piotrowi i Filipowi Pinczewskim z kl. 8i i 5i.
Nagrodę rówieśników oraz za najlepsze zdjęcia otrzymały uczennice kl. 8a: Julia Wiśniewska i Wiktoria Kozłowska.
Nagroda za poruszanie trudnych tematów została przyznana uczennicom kl. 7c: Angelice Kozłowskiej, Magdzie Olejniczak, Zuzannie Kozik i Zofii Mróz.
Nagrodę za najciekawszą kreację aktorską otrzymała Adrianna Pobutkiewicz z kl. 4f.
Nagroda za najlepszy film została przyznana Filipowi Kozłowskiemu z kl. 7b.
Uczestnikom dziękujemy za udział w tym szkolnym wydarzeniu kulturalnym, gratulujemy zdobytych nagród i życzymy dalszych sukcesów: organizatorki: p. Dorota Koldun, p. Bożena Redzik-Chlebosz i p. Małgorzata Jaworska.