Nabór dziewcząt i chłopców do klasy IV sportowej o profilu koszykówka- 22.03.2023r.

Szkoła Podstawowa nr 65 im. Czesława Tańskiego z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Bydgoszczy ogłasza nabór dziewcząt i chłopców do klasy IV sportowej o profilu koszykówka.

Test sprawności dla kandydatów do klasy koszykarskiej
odbędzie się 22 marca 2023 o godz. 15.30
na sali gimnastycznej SP 65 przy ul. Golloba 7
w Bydgoszczy.

Prosimy dzieci wyposażyć w strój sportowy na salę gimnastyczną (koszulka, spodenki, buty sportowe)
Na podstawie przeprowadzonego w tym dniu testu, oceniony zostanie poziom ogólnej sprawności fizycznej .
Test sprawności fizycznej dla kandydatów obejmuje ćwiczenia na sali gimnastycznej:

1. Rzut piłką lekarską (2 kg)
2. Kozłowanie slalomem (na odcinku 10m)
3. Bieg wahadłowy (4x10m)
Wymagane jest zaświadczenie lekarza POZ o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w teście sprawności.

Drodzy rodzice!
Dlaczego warto wybrać klasę koszykarską ?
Koszykówka to gra drużynowa, która świetnie kształtuje masę mięśniową, wzmacnia wydolność organizmu, poprawia skoczność, zwinność, szybkość i celność a także wspomaga ogólną koordynację ruchowo-wzrokową. Jako gra zespołowa, koszykówka kształtuje także umiejętność pracy w grupie.
Dysponujemy :

Bardzo dobrą bazą sportową, która zapewni optymalne warunki do trenowania – sale gimnastyczne, basen 25m, boiska sportowe – ORLIK, w okresie zimowym – lodowisko.
Oferujemy:

• harmonijny rozwój dziecka
  • nauczanie gier zespołowych i doskonalenie pływania w ramach wychowania fizycznego
  • profesjonalną kadrę pedagogiczną i trenerską