Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Stwórz kolaż inspirowany wierszami Wisławy Szymborskiej"

Jedną z patronek roku 2023 została Wisława Szymborska. W tym roku przypada setna rocznica jej urodzin.  Poetka wydała 13 tomów literackich.  W 2011 roku została uhonorowana Nagrodą Nobla.   Wszyscy znają jej wiersze, ale nie każdy wie, że tworzyła dla swoich przyjaciół kolaże w formie pocztówek. Nazywała je „wyklejankami”. Technika kolażu polega na tworzeniu kompozycji przy użyciu różnych materiałów.  Zapraszamy uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych do udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym. Zadanie polega na wykonaniu kolażu do fragmentu lub całego wiersza  poetki. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie na stronie internetowej szkoły. Prace należy dostarczyć do biblioteki do dnia 10 marca 2023 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w  Światowym Dniu Poezji, który jest obchodzony 21 marca.

Zachęcamy do udziału w konkursie.
Nauczyciele biblioteki