Międzynarodowy Dzień Tolerancji 2023 - podsumowanie

16.11.2023 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1995 r. z inicjatywy UNESCO. To święto szacunku, akceptacji i uznania różnorodności kultur na świecie.

W oddziałach przedszkolnych i klasach I - III zostały podjęte działania mające na celu promowanie cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń i obyczajów. Uczniowie poszczególnych klas w tym dniu wyrazili swoją różnorodność poprzez kolor ubioru, wykonywali prace plastyczne: plakaty, girlandy oraz drzewa tolerancji.

W klasach IV -VIII Dzień Tolerancji był połączony z Dniem Życzliwości. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób. Celem inicjatywy było kształtowanie postaw tolerancji i życzliwości, szacunku oraz empatii. W ramach akcji uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w kolorach: zielony i żółty, aby wyrazić swoją tolerancję i życzliwość. Uczniowie z wolontariatu zachęcali do obchodów tego dnia poprzez udział w akcji "Dobre słowo dla każdego".

TOLERANCJA I ŻYCZLIWOŚĆ ŁĄCZY !

K. Kamińska