Międzynarodowy Dzień Białej Laski

Coroczną tradycją związaną z obchodami w/w święta jest przygotowanie tematycznej gazetki. „Wypukłe” cyfry – prace plastyczne z różnorodnych materiałów, przygotowane przez uczniów naszej szkoły podczas zajęć rewalidacji, ozdobiły hol główny.
Ponadto w tym roku szkolnym gościliśmy nauczycielki z Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a. Panie zorganizowały zajęcia - warsztaty dla uczniów klas 6a i 7a. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób uczą się dzieci z dysfunkcjami wzroku. Zapoznali się alfabetem Braille’a. Uczyli się odczytywać tekst napisany w ten sposób. Mieli również możliwość pisania na specjalistycznej maszynie. Korzystając z zaciemniających osłon na oczy, doświadczyli chodzenia z użyciem laski oraz nauczyli się przemieszczania z widzącym opiekunem. Zajęcia były ciekawe i wzbudziły duże zainteresowanie. Dziękujemy p. Annie Sikorskiej, p. Małgorzacie Lewickiej, p. Bogumile Ledzianowskiej.
Organizatorzy:
Wrzesińska, K. Sobolewska, G. Łobodzińska