Międzynarodowy Dzień Białej Laski

Opublikowano: 2021-10-26 18:51

Nasza szkoła kolejny raz wzięła aktywny udział w kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie ty zobacz mnie” organizowanej w ramach Międzynarodowego Dnia Białej Laski.

W klasach I-VIII zostały przeprowadzone ciekawe zajęcia mające na celu między innymi zapoznanie uczniów z trudnościami jaki zmagają się osoby z dysfunkcją wzorku. Uczniowie dowiedzieli się jak ważną funkcję w życiu człowieka pełni zmysł wzroku.
Podczas zajęć uczniowie : pokonywali tory przeszkód z zasłoniętymi oczami, rozpoznawali przedmioty o różnej fakturze i wielkości zmysłem dotyku, obejrzeli filmy edukacyjne a także wykonali dotykowe prace o tematyce jesiennej, które podziwiać można na korytarzu szkolnym w budynku filii.

Była to niezwykle ważna i pouczająca lekcja dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym.

Koordynator szkolny: