KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH 2023

W piątek, 8 grudnia 2023 roku w gościnne progi Urzędu Miasta Bydgoszczy zawitali finaliści jubileuszowej, XX edycji Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowanego przez VII Liceum Ogólnokształcące pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 8c Filip  Zdunkiewicz, który nie oddał pierwszego miejsca wywalczonego już na etapie szkolnym oraz potwierdzonego zwycięstwem  na etapie międzyszkolnym i w brawurowy sposób wygrał cały konkurs zdobywając tytuł Laureata I miejsca. 

W uzasadnieniu decyzji jury konkursu podkreślił łatwość i swobodę wypowiedzi Filipa, który swoją prezentacją przeniósł wszystkich na słoneczne Hawaje, a na koniec zaprosił na wirtualne spotkanie z Panią Bożeną Jarnot - Honorowym Konsulem Rzeczypospolitej Polskiej na Hawajach. W krótkim filmiku Pani Konsul pozdrowiła  uczestników rywalizacji i życzyła Filipowi powodzenia. Jak widać życzenia prosto z Honolulu mają szczególną moc! 
Serdeczne gratulacje dla Filipa, z którym nad przygotowaniem prezentacji miały przyjemność nieco współpracować Anna Lasoń (nauczyciel angielskiego) i Marzena Kędzierska (nauczyciel geografii)."