Klasy 3a i 3c na seansie profilaktycznym w kinie HELIOS

21 listopada uczniowie klas 3a i 3c uczestniczyli w seansie profilaktycznym w kinie HELIOS. Uczniowie obejrzeli wzruszający film pt. "Chłopiec zza szyby". Bohaterem jest chory na hemofilię chłopiec, który całe dzieciństwo musiał na siebie uważać, a na świat patrzył tylko zza szyby. Marzył o prawdziwej przyjaźni, pragnął spędzać czas z dziećmi i żyć tak jak oni, ich zabawom najczęściej przyglądał się z okna swojego pokoju. Pewnego razu do jego życia wkraczają rówieśnicy i wspólnie przeżywają przygody.
Ostatecznie stają się przyjaciółmi - na dobre i na złe.
Film porusza wiele ważnych tematów takich jak choroba, śmierć rodzica, potrzeba akceptacji i zrozumienia, uczy otwartości na innych i wrażliwości na uczucia drugiej osoby. Pokazuje, że w życiu ważne jest, aby mieć wokół siebie ludzi, na których możemy liczyć. Uczniom bardzo podobał się film, na zakończenie „o jego przesłaniu” miały możliwość dyskutować z profilaktykami z ośrodka BORPA.
Teresa Włodarska-pedagog