Klasy 2e i 3a w kinie HELIOS

W środę 25 października uczniowie klasy 2e i 3a udali się do kina Helios na rodzinny film przygodowy pt. "Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy".

„Mru i ja...” to piękny film o niezwykłej przyjaźni dziesięcioletniej Cleo i niesfornego kociaka Mru. Kotek towarzyszy dziewczynce zarówno w radosnych chwilach, jak i w trudnych momentach życiowych zmian (rozwód rodziców). Po obejrzeniu filmu uczniowie mieli okazję porozmawiać z przedstawicielem BORPA na temat m.in. przyjaźni człowieka ze zwierzęciem, odpowiedzialnej opieki nad pupilem oraz postawy empatii i szacunku wobec zwierząt.

Pełna przygód i przyjaźni opowieść o chodzącym własnymi ścieżkami kocie i jego opiekunce dostarczyła dzieciom wielu wzruszeń. Film bardzo spodobał się uczniom i na pewno długo pozostanie w ich pamięci.

Teresa Włodarska- pedagog szkolny