Opublikowano: 2023-05-05 14:39, Numer artykułu: 68143 , Autor: M.Domańska

W tygodniu poprzedzającym majówkę odbyło się kilka wydarzeń w ramach programu etwinning, w którym bierze udział nasza szkoła. We wtorek 25.04 obchodziliśmy Światowy Dzień Języka Angielskiego. Po korytarzach szkoły przechadzał się William Shakespeare, na cześć którego to święto zostało ustanowione. Towarzyszyły mu angielskie osobistości i celebryci.

Podczas przerw muzycznych uczniowie bawili się w rytmach brytyjskich przebojów.

Dla wszystkich uczniów został przygotowany quiz drzwiowy przybliżający sylwetkę Wiliama Szekspira. Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia wystawy portretów dramatopisarza przygotowanych przez uczniów klas 6 i 7 podczas lekcji plastyki. Na lekcjach języka angielskiego został przeprowadzony quiz o słynnych postaciach brytyjskich.

W środę w stołówce gościło brytyjskie menu z ‘fish and chips’ w roli głównej.

Tydzień zakończyliśmy konkursem dla klas 7: ‘Reading and listening with Shakespeare’.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie  wydarzeń.

Aleksandra Nicpoń-Jendrzejczak