Dzień Kolorowej Skarpety

21 marca to oprócz pierwszego dnia wiosny także Dzień Kolorowej Skarpety czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zapraszamy uczniów i nauczycieli to założenia dwóch różnych skarpetek na znak solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem.

Klasy IV - VIII będą miały możliwość obejrzenia krótkiego filmu na temat Zespołu Downa. Zostanie on wyświetlony podczas przerw na monitorze na holu parterowym.

To nie koniec atrakcji. Uczniów w budynku głównym naszej szkoły zapraszamy do wzięcia udziału w grze terenowej: "Poszukiwacze skarpet". Na korytarzach będą rozwieszone kolorowe skarpety a przy nich informacje o osobach z zespołem Downa. W tekście należy odnaleźć zakreślone litery i wpisać je do hasła. Szczegółowe informacje będzie można znaleźć na parterze w holu głównym szkoły. Powodzenia!

Gizela Sarna
Kamilla Szczypiorska