Działania profilaktyczne w szkole

W ramach działań profilaktycznych w listopadzie gościliśmy w szkole starszego inspektora pana Michała Owczarzaka i młodszego strażnika panią Żanetę Pankowską.
Zajęcia odbyły się we wszystkich klasach 4-8
klasy 4-6 miały spotkania na temat przemocy, agresji i cyberprzemocy, uczniowie dowiedzieli się o zasadach korzystania z różnych portali internetowych, przede wszystkim o granicach wiekowych. Jak reagować w sytuacjach przemocy i agresji rówieśniczej, jak sobie radzić i gdzie szukać pomocy.
klasy 7-8 na temat odpowiedzialności karnej nieletnich, za jakie czyny w jaki sposób odpowiadają, co można zrobić w sytuacjach dla nich trudnych.
klasy 3b,c,d miały spotkanie na temat zagrożeń jakie niesie za sobą nieumiejętne i nadmierne korzystanie z Internetu.

pedagodzy
Teresa Włodarska