Cyberprzemoc – zajęcia z przedstawicielami Straży Miejskiej

24 października gościliśmy w naszej szkole Funkcjonariuszy z Wydziału Profilaktyki Straży Miejskiej w Bydgoszczy. W ramach realizacji zadań profilaktycznych poprowadzili dla uczniów kas IV i klasy Vf zajęcia na temat: Cyberprzemocy i jej konsekwencji. Zagadnienia przedstawione uczniom dotyczyły: wyjaśnienia terminu cyberprzemocy, form jakie ona przybiera oraz co grozi osobie, która ją stosuje. Uczniowie zapoznali się z różnymi sposobami radzenia sobie z taką formą agresji. Dyskusja pozwoliła zweryfikować wiedzę młodych ludzi na ten temat i uzmysłowić im, że w sieci nie są anonimowi.
Należy życzyć każdemu z naszych uczniów, aby nigdy nie doświadczyli cyberprzemocy, jeśli jednak znajdą się w sytuacji takiego zagrożenia- by potrafili wcielić w życie wnioski sformułowane na spotkaniu z naszymi gośćmi.
Pedagodzy: Teresa Włodarska, Teresa Stachowska-Dalke