Cyberprzemoc – zajęcia profilaktyczne dla klas 3

23 i 24  marca we wszystkich klasach trzecich odbyły się  zajęcia z Funkcjonariuszkami  z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii KomendyPolicji w Fordonie na temat:  Cyberprzemocy i  konsekwencji „niewłaściwych zachowań w sieci”.  Z uczniami zostały omówione problemy wynikające z nieostrożnego i niezgodnego z prawem posługiwania się Internetem. Wśród zagadnień poruszonych przez policjantki były między innymi: publikacja zdjęć, spotkania internetowe z nieznajomymi czy też prześladowanie, nękanie i wyśmiewanie innych. Uczniowie dowiedzieli się co to jest cyberprzemoc, jakie  formy ona przybiera oraz co grozi osobie, która ją stosuje.  Zapoznali się z różnymi sposobami radzenia sobie z taką formą agresji. Dyskusja pozwoliła zweryfikować wiedzę młodych ludzi na ten temat i uzmysłowić im, że w sieci nie są anonimowi i aby z zasobów internetowych zawsze korzystali odpowiedzialnie i z rozwagą.

Zajęcia z przedstawicielami Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy asp. Monice Złotowskiej i Katarzynie Rzepińskiej za wizytę w naszej placówce.

Teresa Włodarska – pedagog