Ciekawostki o Mikołaju

Opublikowano: 2020-12-03 11:47

Ciekawostki o Mikołaju

· Mikołaj przychodzi do dzieci 6 grudnia, w rocznicę śmierci Świętego Mikołaja - biskupa. Grzeczne dzieci dostają słodycze, niegrzeczne - rózgę.

· Święty Mikołaj był biskupem Miry w Anatolii (dzisiejszej Turcji), żył około 270 roku n.e. i podobno potajemnie rozdawał prezenty potrzebującym.

· Święty Mikołaj ma 31 godzin aby dostarczyć prezenty dzieciom na całym świecie ze względu na różnice stref czasowych

· Strój Świętego Mikołaja pierwotnie był zielony.

· W amerykańskich filmach Świętemu Mikołajowi pozostawia się poczęstunek w postaci ciasteczek i mleka.

· W Kanadzie Święty Mikołaj ma własny kod pocztowy: HOH OHO.

· Aby dostać prezenty dzieci w Holandii zostawiały buty przy kominku, w Czechach wieszały skarpety na ramach okiennych, w Austrii kładły buty na parapecie.

A czy potraficie narysować Świętego Mikołaja? Poniżej, znajdziecie podpowiedź, jak krok po kroku, naszkicować głowę Mikołaja. Przygotujcie: kartkę papieru, ołówek i gumkę. Popatrzcie na przygotowaną przez nas instrukcję. Przypatrzcie się kolejnym etapom rysunku. Dacie radę? Na pewno. No to do dzieła!

Na koniec rysunek pokolorujcie i wytnijcie.

Wychowawca świetlicy Ewa Kobus