BYDGOSKI GRANT EKOLOGICZNY

Nasza szkoła otrzymała fundusze na realizację  Bydgoskiego Grantu Ekologicznego.  Stało się to dzięki pani A. Bukowskiej, która go przygotowała i brała udział z ramienia naszej szkoły w konkursie.

Bydgoski Grant Ekologiczny powstał, aby promować ochronę środowiska i  działania proekologiczne oparte o zasadę zrównoważonego rozwoju. Inicjatorem był prezydent Bydgoszczy i przyznawany jest co rocznie od 2016 r.

Do wykonania zadań  grantu powołano dwa zespoły: z jeden w edukacji wczesnoszkolnej  czyli klasy 0-III oraz drugi przyrodniczy klas IV- VIII.

Pierwszym działaniem utworzonych zespołów było posadzenie drzew przed filią szkoły. Stało się to z okazji Dnia Drzewa.

Inspiracją dla naszego święta był gubernator stanu Nebraska, który  w 1872 r. zwrócił się do mieszkańców z  prośbą, aby 10 kwietnia kto może posadził drzewo.

Celem tego dnia jest podkreślenie znaczenia drzew dla Ziemi oraz ich ochrony i sadzenia.

Właśnie 10 kwietnia klasy 1d, 2e i 2d  z wychowawczyniami J. Szmidt, A.Bukowską i J. Sałasińską wybrały się sadzić drzewa przed oknami  budynku filii szkoły.

Nie było to proste zadanie, ponieważ w ziemi w miejscu planowanego posadzenia roślin było dużo cegieł i betonu. Nieoceniona okazała się pomoc pana Piotra. Serdecznie dziękujemy! Każda klasa posadziła jedno drzewo.

Jak przebiegło to wydarzenie można zobaczyć  w naszej fotograficznej relacji na witrynie grantu :

BYDGOSKI GRANT EKOLOGICZNY