BEZPIECZNE WAKACJE – spotkania uczniów klas 0-3 z przedstawicielami Straży Miejskiej

Wakacje to czas wypoczynku i beztroski, ale podczas letnich szaleństw, nie można zapomnieć o najważniejszym – bezpieczeństwie. Dlatego 13 i 14 czerwca 2022 roku - przedstawiciele Straży Miejskiej w Bydgoszczy, wzorem ubiegłych lat, spotkali się z uczniami najmłodszych klas,aby porozmawiać z dziećmi o tym, na co zwracać uwagę podczas korzystania z wolnego czasu.

Podczas spotkań strażnicy tłumaczyli dzieciom jak unikać zagrożeń czyhających na nie w domu, na placach zabaw, na drodze, nad wodą czy na wsi, jak zachować się wobec obcych osób oraz jak skutecznie bronić się przed agresywnym psem. Przypomnieli też do kogo i jak można zwrócić się o pomoc, a przy okazji numery alarmowe, które jak się okazało dzieci doskonale pamiętają. Uczniów, którzy zapamiętali najwięcej wskazówek, strażnicy nagrodzili drobnymi upominkami.

Wszystkim dzieciom życzymy, aby wakacje upłynęły wesoło, zdrowo, ale też i bezpiecznie.

Teresa Włodarska - pedagog