„ Spacer w ciemności ” - kampania społeczna w Młynach Rothera

18 października 2022 r. uczniowie klas integracyjnych V a, VI a, VI e uczestniczyli w warsztatach „Spacer w ciemności” organizowany przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy.
Podczas spotkania uczniowie naszej szkoły mogli poznać sprzęt ułatwiający funkcjonowanie w życiu codziennym osobom niewidomym i słabowidzącym. Uczestniczyli w warsztatach z pisma punktowego oraz orientacji przestrzennej; poruszania się z białą laską; urządzeń i przedmiotów, które ułatwiają funkcjonowanie w życiu codziennym osobom z dysfunkcją wzroku; pomocy dydaktycznych dla dzieci z dysfunkcją wzroku; zabawek dostosowanych do dzieci z dysfunkcją wzroku; badania ostrości wzroku; kodowania braillem; książki wypukłej; tyflografiki; gier planszowych dostosowanych do osób z dysfunkcją wzroku – szachy, warcaby.

Celem spotkania było kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji oraz empatii wobec osób niepełnosprawnych.

Dziękujemy za miło spędzony czas.

Anna Sikorska