SP 65 Bydgoszcz
14.07.2020 07:39

Pedagodzy i koronawirusSzanowni Państwo, uczniowie,
aby poradzić sobie z trudną dla nas wszystkich sytuacją, postaramy się wyszukać i publikować na stronie szkoły ciekawe, przydatne informację i pomysły dla dzieci i dorosłych. Poczytajcie, jeśli macie czas i ochotę, może coś się przyda, albo chociaż pozwoli oderwać się od codzienności.Kochani, oto kolejna bajka terapeutyczna, polecana szczególnie dla mniejszych dzieci, ale dobrze będzie, gdy przeczyta ja też starszy brat lub siostra.


Dzisiaj chciałybyśmy polecić napisane przez psycholożki - trzy bajki terapeutyczne, które mogą być doskonałym narzędziem dla rodziców, do tego, by pomóc poukładać przedszkolakom oraz dzieciom w młodszym wieku szkolnym emocje, które związane są z obecną sytuacją.Drodzy Uczniowie to dla Was propozycja do rozpatrzenia :) do zobaczenia wkrótce.Dzisiaj kolejna porcja informacji udostępniona przez Eko-Tur. Gdy kończy się pomysłowość, a czasami cierpliwość.Oto kolejna porcja informacji jak rozmawiać z dziećmi i radzić sobie z ich i naszymi emocjami. Przedstawione informacje opracowane zostały przez Oprac. Instytut Kształcenia EKO-TUR a udostępnione przez dyrektora jednej z bydgoskich szkół panią Grażynę Zielińską- dziekujemy :)

Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?

W związku z obecną sytuacją wiele dzieci może odczuwać lęk spowodowany zagrożeniem przed koronawirusem. Dzieci często słyszą nasze rozmowy oraz słuchają przekazów w telewizji lub innych środkach informacyjnych. Z dnia na dzień pojawiają się nowe doniesienia na temat rozprzestrzeniania się wirusa. Sytuacja jest trudna i zmienia się dynamicznie. Czym jest koronawirus i czym grozi spotkanie z nim? Dlaczego nie ma szkoły? Jak rozmawiać z dzieckiem na tak trudne tematy? Podpowiedzi przynosi dostępna bezpłatnie w PDF książeczka, opracowana przez kolumbijską psycholog Manuelę Molinę Cruz.
Należy podkreślać w rozmowie z dziećmi że każdy ma wpływ na sytuację, oraz może zapobiec ewentualnemu zakażeniu. Przesyłam Państwu link na stronę, gdzie przy pomocy odpowiednich materiałów będą Państwo mogli wyjaśnić sytuację swoim dzieciom.
Na stronie należy odszukać plik w j. polskim https://www.mindheart.co/descargables

Pedagodzy: T. Stachowska-Dalke, T. Włodarska