SZKOŁA PROMUJĄCA PROFILAKTYKĘ ONKOLOGICZNĄ
Dodane przez K_Plewa dnia 23.06.2017 13:32
Nasza placówka w roku szkolnym 2016/2017 kontynuowała realizację programu dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych „ Szkoła promująca profilaktykę onkologiczną”. Założenia programu zostały dostosowane do wieku uczniów szkoły podstawowej. Program realizowano według wytycznych celów i w zakresie wyznaczonych tez. Zajęcia odbywały się w poszczególnych klasach lub zespołach klasowych.
Treść rozszerzona

Nasza placówka w roku szkolnym 2016/2017 kontynuowała realizację  programu dla szkół podstawowych  i ponadpodstawowych „ Szkoła promująca profilaktykę onkologiczną”. Założenia programu zostały dostosowane do wieku uczniów szkoły podstawowej. Program realizowano według wytycznych celów i w zakresie wyznaczonych tez. Zajęcia odbywały się w poszczególnych klasach lub zespołach klasowych.

Pracowaliśmy według haseł:

Włączono się z programem w czasie Rodzinnego Festynu. Dużym zainteresowaniem cieszył się pomiar tkanki tłuszczowej.  Zaproszono na tematyczne zajęcia dzieci z przedszkola Krecik i Bajkolandia, uczestniczono w konkursie kulinarnym na zdrową sałatkę, ważono plecaki.

Program wspomagała dyrekcja szkoły, nauczyciele i pracownicy placówki.

Został podniesiony poziom świadomości uczniów naszej szkoły w zakresie walki z rakiem.

Zespół powołany do promocji programu.

Lider zespołu Barbara Wodzińska