SP 65 Bydgoszcz
11.12.2017 06:38

"Szkoła tańca Jej Wysokości"

Wydarzenia· M_Nowakowska_Wojt dnia 19.10.2017 19:39 · Drukuj
Wydarzenia18 X klasa Ia pojechała po raz pierwszy do Filharmonii Pomorskiej na lekcję muzyczną pt. ”Szkoła tańca Jej Wysokości”. Uczniowie dowiedzieli się trochę o historii rosyjskiego baletu. Poznali podstawowe figury baletowe i próbowali je samodzielnie zatańczyć. Podziwiali stroje w tańcu klasycznym oraz sam taniec baleriny, do muzyki Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów”. Dzieci poznały też różnice między skrzypcami i altówką. W drodze powrotnej były pamiątkowe zdjęcia przy fontannie niedaleko Filharmonii i przy fontannie „Potop”, która zrobiła na pierwszakach duże wrażenie.

Zdolni znad Brdy - nabór na zajęcia dodatkowe na uczelniach

Informacje· A_Chojnacka_Malek dnia 18.10.2017 21:46 · 98 czytań · Drukuj
Informacje
Nabór uczniów na kolejne zajęcia dodatkowe na uczelniach - "Elementy algorytmiki"
W ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy” w okresie listopad - grudzień br. realizowane będą  zajęcia dodatkowe na uczelni pn. „Elementy algorytmiki”.

Szkoliada 2017

Wydarzenia· K_Zielinska dnia 17.10.2017 18:49 · Drukuj
Wydarzenia13 października 2017r. w ramach uroczystego apelu z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej, odbył się kolejny finał Szkoliady.
W tym roku finałowy pojedynek odbył się pomiędzy drużyną z klasy VIIe, zwycięzcami szkolnych eliminacji, a drużyną nauczycieli w składzie: p. Dorota Waśniowska, p. Katarzyna Mrowiec- Bordewicz, p. Dorota Koldun, p. Mirosława Malczyk oraz p. Małgorzata Jaworska. Drużyny odpowiadając na pytania musiały wykazać się refleksem i mieć odrobinę szczęścia gdyż odpowiedzi nie zawsze były tak oczywiste jak by się mogło wydawać. Po emocjonującej i zaciętej "walce" tegoroczny pojedynek wygrała drużyna nauczycieli, która wystąpiła pod nazwą "Gang świeżaków". Patrząc na emocje jakie wśród uczniów wywołała rozgrywka, jesteśmy przekonani, że tegoroczne eliminacje zgromadzą drużyny z wszystkich klas a zwycięska ekipa będzie z niecierpliwością oczekiwała przyszłorocznego apelu z okazji Dnia Nauczyciela, aby móc "odegrać" się na nauczycielach.
O tegorocznych eliminacjach na pewno Was poinformujemy i liczymy na Wasz aktywny udział.

Oskary Nauczycielskie 2017

Samorząd Uczniowski· K_Blaszak dnia 17.10.2017 18:45 · Drukuj
Samorząd Uczniowski
W tym roku szkolnym z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość.... Gala wręczenia Oskarów Nauczycielskich. Uczniowie mieli "ciężki orzech do zgryzienia", wybierali laureatów w siedmiu kategoriach:
Aktor/Aktorka Pierwszoplanowa - nauczyciel, który w taki sposób prowadzi lekcję i tak przykuwa uwagę, że wiedza sama wchodzi do głowy - w tej kategorii zwyciężyła Pani Małgorzata Jaworska,
Scenografia - nauczyciel, który w trakcie prowadzenia lekcji posługuje się różnego rodzaju rekwizytami - nagrodę w tej kategorii otrzymała Pani Hanna Ratajczak,
Reżyseria - najlepiej zorganizowanym nauczycielem została Pani Ewa Żurańska,
Aktorka Komediowa - największym "żartownisiem" okazała się Pani Grażyna Frymark,
Kostiumy i Charakteryzacja - nagroda dla najlepiej ubranego nauczyciela powędrowała w ręce Pani Bożeny Brzozowskiej,
Aktorem Dramatycznym, czyli nauczycielem, którego nie sposób wyprowadzić z równowagi został Pan Tadeusz Bartnik,
Całokształt "Twórczości" - Oskara dla najbardziej lubianego nauczyciela odebrała Pani Izabela Arent.
Honorowym Oskarem została nagrodzona Pani Dyrektor Małgorzata Rogowska.
Za poprowadzenie uroczystości serdecznie dziękujemy uczniom: Julii Blok oraz Kacprowi Buzalskiemu.
Gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wręczenia tych szczególnych nagród.

Konkurs fotograficzny "Bydgoszcz w jesiennej sukience"

Konkursy· M_Domanska dnia 16.10.2017 18:28 · Drukuj
Konkursy
Uwaga!!!
Szkoła Podstawowa nr 65 w Bydgoszczy zaprasza pasjonatów fotografii do udziału w międzyszkolnym konkursie fotograficznym "Bydgoszcz w jesiennej sukience".
Uchwycone aparatem obrazy przedstawiające bydgoską jesień zostaną umieszczone w galerii na naszej stronie internetowej a najciekawsze prace zostaną nagrodzone.
Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu.

Wykopki 3e

Wydarzenia· G_Kryszak dnia 16.10.2017 18:15 · Drukuj
WydarzeniaW dniu 12 października klasa 3e wybrała się na tradycyjne wykopki do Kozielca. Pani gospodyni opowiadała ciekawostki o ziemniaku. Potem pokazała nam jak się ziemniaki z pola zbiera i segreguje. Po pracy na polu odpoczywaliśmy i jedliśmy pieczone ziemniaczki. Potem robiliśmy ziemniaczane cudaki. Spotkanie z zwierzętami: królikiem Filipem, osiołkiem Olim, owieczką Milutką, kozą Melą, lamą Felusiem, bocianem Kle,kle dostarczyło nam dużo radości. W muzeum mogliśmy zobaczyć przedmioty, których dzisiaj już się nie używa. Bardzo nam się na wsi podobało. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Kozielca i zapraszamy do galerii zdjęć.

Działania profilaktyczne

Wydarzenia· T_Raniszewska dnia 13.10.2017 23:00 · Drukuj
WydarzeniaDnia 29 września 2017 roku do naszej szkoły przybyli aktorzy Teatru "Maska" z Krakowa. W przedstawieniu pt. " Warzywa i owoce mają czarodziejskie moce " wzięli udział uczniowie z następujących klas: I a, I d, I e, II a, III f. Sympatyczni bohaterowie przypomnieli wszystkim zgromadzonym, iż warzywa i owoce są niezbędnym i bardzo wskazanym elementem diety każdego człowieka. Dzieci bardzo żywiołowo reagowały na zmieniające się scenki. Było dużo śmiechu, radości a nawet wspólnych ćwiczeń ruchowych. Po przedstawieniu niektórzy uczniowie w klasach wykonali prace plastyczne, aby jeszcze bardziej utrwalić nawyk zdrowego odżywiania.

Konkursy - religia

Konkursy· E_Grzegorek dnia 12.10.2017 22:10 · Drukuj
KonkursyW październiku zachęcamy naszych uczniów do udziału w konkursach:
1.  „Tajemnice różańca w obrazach”
Jest to międzyszkolny konkurs plastyczny dla klas I-III i IV-VII. Praca konkursowa może mieć dwojaką formę, plastyczną (A3) lub graficzną (A4) – szczegóły u katechetów. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przygotowanie tylko jednej pracy. Termin oddania prac: 25 X.

2. „Współczesny patron” (Święci z ostatnich 100 lat)
Konkurs plastyczno-wiedzowy dla klas IV-VII Chętni uczniowie mogą przygotować pracę w formie (do wyboru): - plakat A4 lub A3 - prezentacja do 20 slajdów - opowiadanie A4 z obrazem - postać świętego – praca przestrzenna Termin oddania prac: 3 XI

Katecheci

Jesienne przetwory i nie tylko –Festyn w Osieku

Wydarzenia· J_Salasinska_Andruszkiewicz dnia 11.10.2017 18:51 · Drukuj
WydarzeniaKlasy 1d i 2 d wybrały się do Muzeum Etnograficznego do Osieka. W tym dniu w muzeum odbywał się festyn. Na nim dzieci dowiedziały się co jesienią działo się na wsi. Jadły pyszne domowe krówki, smakowały ser z czarnuszką, pajdę chleba z masłem. Oglądały też pokaz robienia masła, przygotowania powideł. Dzieci zwiedzały również szkołę wiejska, w której mieszkał nauczyciel. Humory nam dopisywały gorzej było z pogodą. Jak ciekawa była nasza wycieczka można zobaczyć w galerii zdjęć.

Spotkanie Rady Rodziców

Komunikaty· M_Domanska dnia 10.10.2017 21:34 · Drukuj
KomunikatyZapraszamy na  spotkanie Rady Rodziców, które odbędzie się 23. października 2017 r. o godzinie 18.00 w stołówce szkolnej przy ul. Duracza 7.

Spotkanie z architektem kl. 1d i 3e

Wydarzenia· G_Kryszak dnia 10.10.2017 21:31 · Drukuj
WydarzeniaW dniu 21 września 2017 roku klasy: I d i IIIe z wychowawcami: Małgorzatą Łucką i Małgorzatą Kryszak brały udział w spotkaniu z architektem w ramach realizacji projektu „Warsztaty Małego Architekta”. Pan architekt spotkał się z dziećmi w naszej szkole. Bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy. Dzieci z uwagą słuchały i odpowiadały na pytania.

"Dzieci-Dzieciom" podsumowanie akcji charytatywnej

Wydarzenia· A_Klinger dnia 10.10.2017 21:01 · 149 czytań · Drukuj
Wydarzenia
01 września 2017 planując rok szkolny zastanawialiśmy się, co dobrego możemy zrobić dla innych. Pani Dyrektor Małgorzata Rogowska zainicjowała wówczas początek akcji „Dzieci-Dzieciom”. W budynkach naszej szkoły pojawiły się plakaty zachęcające do uczestnictwa, daliśmy ogłoszenie na stronie szkoły, na facebooku. I ruszyło!

Mój Przyjaciel Anioł Stróż

Konkursy· J_Walczak dnia 06.10.2017 17:30 · Drukuj
KonkursyZapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie plastyczno-technicznym pt. „Mój Przyjaciel Anioł Stróż” dla klas I-III szkoły podstawowej. Odbędzie się on dnia 12 października tj. czwartek, w godzinach od 15.00 do 15.45 (45minut), w sali nr 106 w filii.
Należy zabrać ze sobą materiały t.j.:
-wata lub płatki kosmetyczne
-wycinanki
-nożyczki
-klej (najlepiej magic klej)
-guziki
-kredki
-bibułę lub krepę itp.
Serdecznie zapraszamy! Katecheci

MULTITEST - ogólnopolski konkurs z matematyki.

Konkursy· A_Chojnacka_Malek dnia 05.10.2017 18:37 · Drukuj
KonkursyKonkurs odbędzie się 17 października 2017 r. o godz. 14.30 w stołówce szkolnej. Wszystkie zapisane osoby , proszę o przyniesienie czarnego długopisu.
Wyniki zostaną przysłane przez organizatorów dopiero w grudniu.
Czas trwania konkursu to 1 godzina. Dodatkowo zostanie doliczony czas na sprawy organizacyjne.
Życzę powodzenia wszystkim uczestnikom.

Spotkania z rodzicami

Komunikaty· M_Domanska dnia 02.10.2017 20:21 · Drukuj
Komunikaty
4.10.2017 r. (środa) - drzwi otwarte
Budynek główny: godz. 17.30-19.00
klasa Ib godz. 17.00 - zebranie z rodzicami
Filia: godz. 17.00-18.30
klasy I godz. 17.00 - zebrania z rodzicami

Od wszechświata do...

Wydarzenia· A_Klinger dnia 02.10.2017 17:58 · 108 czytań · Drukuj
WydarzeniaUczniowie klasy III b w tym roku szkolnym realizują program "Od wszechświata do komórki". Pierwszy temat już za nami. Wspólnie oglądaliśmy start promów kosmicznych, lądowanie człowieka na księżycu, zdjęcia Ziemi z satelity. Uczennica Agata Sas przygotowała prezentację dotyczącą układu słonecznego. Pozostali uczniowie zaprezentowali wiele ciekawostek dotyczących kosmosu, pracy człowieka na rzecz zgłębiania tajemnic przestrzeni pozaziemskich, przynieśli mnóstwo interesujących książek i zdjęć. Wykonaliśmy rysunek układu słonecznego. Wrażeń nigdy dość, więc ...

Działania profilaktyczne

Wydarzenia· T_Stachowska_Dalke dnia 02.10.2017 17:55 · Drukuj
Wydarzenia29 września 2017r gościliśmy w naszej szkole Teatr Profilaktyki "Maska" z Krakowa. Obejrzeliśmy dwa przedstawienia, uczniowie klas 6f, 4i,4c,4b,5f,4h spektakl pod tytułem "Nic Wiktoria"- poruszał temat uzależnienia od gier komputerowych i od Internetu. Zagrożenia wynikającego z ujawniania danych osobowych w sieci, wpływu wirtualnej rzeczywistości na postrzeganie realnego świata. Drugie przedstawienie pod tytułem "Niwelator problemów"- dotyczyło ono szeroko pojętej profilaktyki uzależnień, łatwości dostępu do używek, najczęstszych przyczyn sięgania po alkohol i narkotyki a także tego, gdzie szukać pomocy dla siebie i bliskich. Odbiorcami tego przedstawienia byli uczniowie klas 6d,6e,6a,7b,7c,7e,6g,6c

Szkolne Biegi Przełajowe - 27.09.2017r

Wydarzenia· A_Polak dnia 30.09.2017 09:28 · 120 czytań · Drukuj
Wydarzenia27.09.2017 odbyły się szkolne biegi przełajowe. Uczniowie biorący udział w zawodach przebiegli dystans 700m dziewczęta, 800m chłopcy i dobiegli na metę zdobywając miejsca:

Znaleziono dowód osobisty

Informacje· M_Domanska dnia 29.09.2017 15:04 · Drukuj
InformacjeWażne! W okolicy Szkoły Podstawowej nr 65 znaleziono dowód osobisty p. Pawła C. Rocznik 1997. Dowód jest do odebrania w sekretariacie szkoły.

Wizyta w filharmonii

Wydarzenia· M_Waligorska dnia 28.09.2017 18:54 · Drukuj
WydarzeniaDnia 22.09.17r. klasa 1e wybrała się na pierwszą w tym roku szkolnym audycję muzyczną do filharmonii. Temat audycji brzmiał ,,Niemiecki porządek na pięciolinii". W ten sposób rozpoczęliśmy wędrówkę po muzycznym świecie. W trakcie audycji mogliśmy usłyszeć muzykę genialnych niemieckich kompozytorów; Jana Sebastiana Bacha, Mendelssona, Beethowena czy Bramsa. Poznaliśmy elementy utworu muzycznego. Na scenie wystąpili artyści grając na wiolonczeli, flecie bocznym i pianinie. Usłyszeliśmy również piękne pieśni sławnych niemieckich kompozytorów. Zachęcamy do udziału w koncertach. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Opłaty za obiady

Stołówka· M_Domanska dnia 26.09.2017 15:35 · Drukuj
Stołówka
Z dniem 26.09.2017 uruchamiamy wpłaty za obiady na m-c październik 2017 r. na nowe konto żywieniowe
97 1240 6452 1111 0010 7469 5680
Termin wpływu należności na konto wyjątkowo w tym m-cu upływa - 28.09.2017 r.
Osoby, które nie wypełniły jeszcze „zobowiązania rodzica/opiekuna”,  proszę o jak najszybsze dostarczenie wypełnionego druku do intendenta szkoły (pok. nr 14) - druki do pobrania na stronie szkoły lub osobiście w pok. nr 14

Przypominam o konieczności wpisania na przelewie imienia i nazwiska oraz nr obiadowego dziecka.
Opłata obejmuje okres od 2.10. do 31.10.2017 r.
obiady –  22*3,00 = 66,00 zł

Dzień Chłopaka - Święto Testosteronu

Samorząd Uczniowski· K_Blaszak dnia 26.09.2017 15:31 · Drukuj
Samorząd UczniowskiDrogie Panie!
Już w piątek w naszej szkole królować będzie testosteron :) Z okazji Dnia Chłopaka i my poczujmy się jak w prawdziwym męskim świecie ;) Męska "stylówa" obowiązkowa :) Zakładamy koszule, marynarki, muchy, krawaty, kamizelki, szelki, wąsy i brody ;)
Na przerwach odbędzie się również koncert życzeń dla naszych miłych Panów :)
Zapraszamy do zabawy!

KONKURS DLA KREATYWNYCH UCZNIÓW KLAS IV- VII SP- zadanie 1

Konkursy· A_Chojnacka_Malek dnia 25.09.2017 19:13 · Drukuj
KonkursyPierwsze zadanie jest do pobrania na stronie:
https://gwo.pl/konkurs-feynmanki-2018-p4357

KONKURS DLA KREATYWNYCH UCZNIÓW KLAS IV- VII SP

Konkursy· A_Chojnacka_Malek dnia 25.09.2017 19:10 · 142 czytań · Drukuj
KonkursyZapraszamy do udziału w organizowanym przez Centrum Nanotechnologii PG oraz GWO konkursie Feynmanki 2018. Feynmanki to konkurs inspirowany Richardem Feynmanem – tak jak on, my też wierzymy, że nauka powinna opierać się na kreatywności i pasji!

Akademia Bezpieczeństwa

Wydarzenia· J_Salasinska_Andruszkiewicz dnia 25.09.2017 19:03 · Drukuj
WydarzeniaKlasy II c i II d w dniu 22 IX 2017 uczestniczyły w akcji pt.: „Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczna droga do szkoły" . Zorganizowali ją policjanci z komendy miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Bydgoszczy. Celem spotkania była edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa na drogach, właściwego zachowania w kontakcie ze zwierzętami i wobec osób obcych. Uczniowie brali udział w zajęciach, gdzie mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem strażacki i policyjnym oraz Inspekcji Ruchu Drogowego. Dzieci z dużą przyjemnością zwiedzały również miasteczko ruchu drogowego . Jak ciekawa była to wycieczka można zobaczyć w galerii zdjęć .

Sport Generacja 2017

Wydarzenia· M_Kania dnia 24.09.2017 22:12 · Drukuj
Wydarzenia
Dnia 19 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły dzielnie uczestniczyli w zmaganiach lekkoatletycznych na stadionie bydgoskiego Zawiszy pod nazwą SportGeneracja 2017 - bieg po zdrowie.
Był to finał 7. edycji cyklu "Kubuś Waterrr Run", w którym gwiazdy sportu biegają ramię w ramię z uczniami szkół podstawowych, by wspólnie promować aktywność fizyczną wśród najmłodszych. W tym roku razem z uczniami biegali -  Paweł Januszewski i Sebastian Chmara.
Opiekunowie: Jolanta Fiedorowicz, Magdalena Kania

ŚWIĘTO TABLICZKI MNOŻENIA

Informacje· M_Wankiewicz dnia 24.09.2017 22:06 · Drukuj
InformacjeDnia 29.09.2017 r. będzie ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Przyjdź na dużej przerwie (11.25-11.45) i zostań ekspertem tabliczki mnożenia (I piętro). Weź udział w konkursie – rozwiąż zadania z sal matematycznych (102, 103, 110, 225).
Zapraszamy. J. Czyż, M. Wankiewicz

Klasy 3h oraz 3i uczyły się w Młynie Wiedzy

Wydarzenia· M_Kwiatkowska dnia 24.09.2017 16:19 · Drukuj
WydarzeniaWycieczka klas 3h oraz 3i kipiała nauką, a wszystko to dzięki zabawie doskonale dobranymi i solidnie skonstruowanymi pomocami edukacyjnymi. Zadziwiające, że instrukcja obsługi sprzętu - najmłodszym była zbędna. Przez eksplorację dzieciaki dochodziły do trafnych wniosków. Każdy znalazł miejsce, które szczególnie go zainteresowało i tam spędził najwięcej czasu. Zdjęcia doskonale oddają atmosferę wycieczki. Zatem czytelniku jeśli szukasz pozowanych zdjęć to ich tu nie znajdziesz. Uczestnicy wycieczki zupełnie nie mieli czasu stawać przed obiektywem aparatu. Te pojedyncze chwile udało się sfotografować wyłącznie z daleka, ponieważ atmosfera była baaardzo dynamiczna.

Wolontariusze w Filii :)

Wydarzenia· A_Klimczyk dnia 22.09.2017 21:38 · Drukuj
WydarzeniaWe wtorek 19 września gościliśmy w filii wolontariuszy z Rumunii i Bułgarii. Goście poprowadzili prezentacje przybliżające wiedzę na temat ich państw w klasach Ia, Ie, 2d i 3j. Poznaliśmy również podstawowe kroki do ludowego tańca bułgarskiego oraz wiele zabaw, podczas których przydała się znajomość angielskich słówek :)
Trudniejsze zwroty tłumaczyli nam nauczyciele języka angielskiego - pan Maciej Iwiński i pani Agnieszka Klimczyk.

Zaproszenie na warsztaty " Trening twórczości"

Informacje· A_Chojnacka_Malek dnia 20.09.2017 21:21 · Drukuj
InformacjeSerdecznie zapraszam chętnych uczniów klas 5,6 i 7 na warsztaty " Trening twórczości".
Są to zajęcia stymulujące rozwój myślenia ze szczególnym uwzględnieniem oryginalności. Poprowadzą je panie z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 2 w Bydgoszczy.
Czas trwania spotkania to 2 godziny lekcyjne.
Zajęcia odbędą się w październiku na terenie szkoły.
Liczba miejsc jest ograniczona ( 10 - 15 osób).
Zgłoszenia proszę kierować do końca września do p. A.Chojnackiej - Małek.

Koło filmowe zaczyna się kręcić!

Informacje· D_Koldun dnia 18.09.2017 20:33 · Drukuj
InformacjeOd poniedziałku 18 września wznawia działalność koło filmowe "Spotkania z X muzą". Wszystkich zainteresowanych zapraszam w godz. 13.45-14.45 do sali 101. Opiekun - Dorota Koldun

Warsztaty dla rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci

Informacje· A_Chojnacka_Malek dnia 17.09.2017 19:54 · 91 czytań · Drukuj
InformacjePałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży – „Nigdy nie będę jak moja mama!”. Spotkanie odbędzie się 29 września 2017 r. (piątek) o godz. 16:00 w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy w sali nr 115. Celem warsztatów z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności.

MULTITEST - ogólnopolski konkurs z matematyki

Konkursy· A_Chojnacka_Malek dnia 12.09.2017 21:11 · Drukuj
KonkursyZapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie matematycznym MULTITEST.
Konkurs odbędzie się 17 października 2017 roku.
Zgłoszenia przyjmowane są do 25 września (poniedziałek).
Koszt konkursu to 9 zł. Wpłat dokonujemy u nauczycieli uczących matematyki.


Dzień Kropki - Święto Kreatywności

Wydarzenia· J_Salasinska_Andruszkiewicz dnia 12.09.2017 21:10 · Drukuj
Piętnastego września jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Kropki - Dot Day. Inspiracją do tego dnia była książka Petera Reynoldsa "The Dot" o nieśmiałej dziewczynce, która uważała, że nie umie rysować. Potrafiła tylko namalować kropkę. Okazało się, kropka może wiele oznaczać. Piątek 15 września to dzień, w którym inspirujemy się kropką i przychodźmy w tym dniu w kropki. Czekamy na wasze pomysły z kropką. Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do zabawy kropką.

Spotkanie SU

Samorząd Uczniowski· K_Blaszak dnia 12.09.2017 17:13 · Drukuj
Samorząd UczniowskiSerdecznie zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Samorządu Uczniowskiego 13.09 - w środę, o godzinie 14.30 w sali 213.
Opiekunowie :)

Powitaliśmy rok szkolny

Wydarzenia· A_Klinger dnia 05.09.2017 18:43 · Drukuj
Wydarzenia04.09.2017 roku uczniowie klas młodszych uroczyście powitali nowy rok szkolny. O godz.10:00 na uroczystym apelu stawili się uczniowie klas trzecich. Godzinę później powitaliśmy klasy pierwsze, drugie i oddział przedszkolny. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Rzeczypospolitej Polskiej. Potem klasa III B wierszami i wesołą piosenką powitała wszystkich zebranych. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Rogowska oraz Wicedyrektor Justyna Nowakowska. Ich słowa dodały odwagi wszystkim maluchom. Potem dzieci udały się do sal wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami wspomagającymi. Wszyscy jesteśmy gotowi do zdobywania wiedzy! Do zobaczenia na korytarzach szkoły!

Akcja charytatywna „Dzieci-dzieciom”

Wydarzenia· K_Plewa dnia 04.09.2017 17:45 · Drukuj
Wydarzenia
Rytel - mała miejscowość w sercu Borów Tucholskich
W nocy 11.08.2017 przeszedł przez ten region huragan najsilniejszy od ponad 38 lat! Mieszkańcy Rytla przeżywają do dzisiaj dramatyczne chwile. Z pomocą ruszyli mieszkańcy całej Polski. Przyjeżdżali, pomagali w usuwaniu skutków nawałnicy, w zabezpieczaniu domostw lub tego, co z nich zostało. Potrzeby mieszkańców są ogromne!
Pamiętajmy, że wśród poszkodowanych są dzieci. Ich rodzice tak bardzo próbują poradzić sobie ze skutkami klęski. Starają się odbudować swoje domy przed zimą. A dzieci? One właśnie idą  do szkoły…Potrzebują zeszytów, ołówków, długopisów…Jednak najbardziej marzą o zabawkach, grach  planszowych, książkach.
Możesz pomóc. Twoje dary będą stanowiły wyposażenie Zespołu Szkół w Rytlu. Mogą ucieszyć i przedszkolaka i 12-latka!
Dary można składać do końca września 2017 roku w dużym budynku w sali 215 u pani Agaty Klinger i w filii w sali 1 u pani Aleksandry Gosz.
Już z góry bardzo dziękujemy za Wasze dobre serca!
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 65

Informacja – dotyczy posiłków obiadowych

Stołówka· M_Domanska dnia 03.09.2017 23:04 · Drukuj
Stołówka
Z uwagi na przedłużający się remont kuchni w SP nr 65 informujemy, że obiady zaczniemy wydawać z opóźnieniem. Informację na temat terminu sprzedaży oraz wydawania posiłków zamieszczone będą na stronie szkoły oraz na tablicach informacyjnych w późniejszym terminie. Nie będziemy prowadzić wstępnych zapisów.

Spotkania z rodzicami

Komunikaty· M_Domanska dnia 01.09.2017 19:47 · Drukuj
Komunikaty
6.09.2017 r. (środa)
Budynek główny:
klasy Ib i IIIb, oddział "0" - godz. 17.00 - zebrania z rodzicami
klasy IV-VII - godz. 18.00 - zebrania z rodzicami
Filia:
klasy I-II - godz. 17.00 - zebrania z rodzicami

7.09.2017 r. (czwartek)
Filia:
klasy III - godz. 17.00 - zebrania z rodzicami

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Komunikaty· J_Sarzala dnia 23.08.2017 15:13 · Drukuj
4. września 2017 roku
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE
ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się na zamkniętym boisku ("pod balonem") o podanych niżej godzinach.
klasy VI - VII o godz. 8.30
klasy IV - V o godz. 9.15
klasy III o godz. 10.00
klasy I i II oraz oddział "0" o godz. 11.00
Spotkania uczniów z wychowawcami odbędą się w wyznaczonych salach - wykaz sal przy wejściu w budynku głównym.

Ważna informacja dla rodziców i nauczycieli

Komunikaty· J_Sarzala dnia 20.07.2017 14:28 · Drukuj
KomunikatyW związku z remontami prowadzonymi w szkole 27.07 (czwartek) i 28.07 br. (piątek) sekretariat będzie nieczynny.

Gry planszowe

Wydarzenia· T_Stachowska_Dalke dnia 23.06.2017 13:53 · 256 czytań · Drukuj
Wydarzenia
Drodzy Rodzice i kochane dzieciaki zagrajmy w to jeszcze raz!
Wakacje za pasem, wspólne rozgrywki czas zacząć - dla tych, którzy tego  jeszcze nie znają. Tych, którzy wiedzą jaką frajdę dają „planszówki” nie muszę do tego namawiać. Są tym co łączy pokolenia, daje zdrową rywalizację, pomaga budować relacje, odgrywać role. Dzieci bardzo kochają granie z rodzicami, bo to czas pełnego skupienia na zabawie i na sobie wzajemnie. W czasie gry nasz mózg zalewają hormony przyjemności.  Uśmiechamy się do siebie, sprzeczamy - czasami przekomarzamy.

SZKOŁA PROMUJĄCA PROFILAKTYKĘ ONKOLOGICZNĄ

Wydarzenia· K_Plewa dnia 23.06.2017 13:32 · 175 czytań · Drukuj
WydarzeniaNasza placówka w roku szkolnym 2016/2017 kontynuowała realizację programu dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych „ Szkoła promująca profilaktykę onkologiczną”. Założenia programu zostały dostosowane do wieku uczniów szkoły podstawowej. Program realizowano według wytycznych celów i w zakresie wyznaczonych tez. Zajęcia odbywały się w poszczególnych klasach lub zespołach klasowych.

Energy@School na Festynie Rodzinnym "Eko-Rodzinka"

Wydarzenia· M_Domanska dnia 23.06.2017 11:01 · Drukuj
Wydarzenia10 czerwca w Szkole Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy zorganizowano Festyn Rodzinny "Eko-Rodzinka". Na Festynie pojawiło się także stoisko Energy@School na którym informowano o sposobach oszczędzania energii w domach oraz w placówkach publicznych. Starszy Strażnik Energii zaprezentował w jaki sposób działają kule plazmowe. Dzieci i dorośli mogli zagrać w grę wykonaną z materiałów z recyklingu, w której za pomocą przepływu prądu należało zapalić żarówkę.
Szkolny koordynator: Maciej Iwiński

"Bydgoszcz pędzlem, kredką i ołówkiem"

Konkursy· B_Redzik_Chlebosz dnia 22.06.2017 22:24 · Drukuj
Konkursy
Na kolejną już XXII edycję konkursów o tematyce bydgoskiej w Szkole Podstawowej nr 64 w Bydgoszczy wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 10 "Bydgoszcz pędzlem, kredką i ołówkiem" wysłano z naszej szkoły prace następujących uczniów: D.Ziętara kl.V b, J.Kalkowska kl.V b, A.Regosz kl.V b, B.Tomalak kl.V b, N.Szafrańska kl.IV f, J.Maślonik kl. IV f, J.Szymańska KL. IV f, O.Jagielski kl.IV f, U.Radoszewska kl. IV f, A.Ślężak kl. IV f, J.Złotowska kl.IV c,  I.Miętkowska kl.VI e,  O.Wiśniewska kl. V f, N.Zielińska kl. V f, Z.Kurzaj kl.VI c, Z.Zaremba kl. V f   N.Olejniczak IV e, A.Niewińska kl.V c, M.Gorzkiewicz kl.IV f i A.Lewandowskiej  z kl. VI d.
Gratuluję pięknych prac, które zakwalifikowały się do etapu pozaszkolnego i wyróżnienia otrzymały URSZULA RADOSZEWSKA z klasy IV f i AGNIESZKA NIEWIŃSKA z klasy V c. Zapraszam do Galerii

Wojewódzki konkurs plastyczny "UROKI NASZEJ WISŁY"

Konkursy· B_Redzik_Chlebosz dnia 22.06.2017 22:23 · Drukuj
Konkursy
Na wojewódzki konkurs plastyczny "UROKI NASZEJ  WISŁY" zostały wysłane prace wykonane pod kierunkiem p. Teresy Dalke: A.Streichlau z kl.VI a, W.Dziubich  Va, A.Bielawska  Va, W.Aleksandrowicz VI d oraz wykonane pod kierunkiem p.D.Pokornieckiej: H.Samoliński II i, J.Rajewska II i, G.Szczepaniak II i, oraz Bożeny Redzik-Chlebosz: M.Madziewicz kl.V f, M.Wesołowska IV f, Z.Górna  VI d,  i M.Mroziński V b.
Gratuluję  Mikołajowi Mrozińskiemu z klasy V b nagrody głównej oraz zajęcia III miejsca przez Martynę  Wesołowską z klasy IV f. Nauczyciel plastyki Bożena Redzik-Chlebosz