SP 65 Bydgoszcz
15.10.2018 17:21

XII Międzyszkolne Integracyjne Zawody Pływackie

Wydarzenia· B_Krzyzanowska dnia 16.05.2018 19:51 · Drukuj
Wydarzenia16 maja na basenie "Perła" odbyły się XII Międzyszkolne Integracyjne Zawody Pływackie dla uczniów szkół podstawowych.Uczestnicy rywalizowali ze sobą podzieleni na grupy wg rodzaju niepełnosprawności. Naszą szkołę reprezentowały 3 dziewczynki, z których każda zdobyła miejsce na podium: Aleksandra Szwed klasa 2a -złoty medal Zuzanna Gruszka klasa 2a -brazowy medal Natalia Podlaska klasa 5a -srebrny medal. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali od organizatorów drobne upominki. Opiekunem naszej reprezentacji była nauczycielka wf Beata Krzyżanowska. Zapraszam do galerii

Warsztaty dla rodziców.

Informacje· A_Chojnacka_Malek dnia 16.05.2018 19:50 · 96 czytań · Drukuj
Informacje„Strachy na lachy, czyli jak pomóc naszym dzieciom pokonać ich lęki?” - warsztaty wsparcia psychologicznego dla rodziców Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na piąte i ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży pn. „Strachy na lachy, czyli jak pomóc naszym dzieciom pokonać ich lęki?” Spotkanie odbędzie się 15 czerwca 2018 r. (piątek) o godz. 16:00 w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy (ul. Kruszwicka 2/parter/). Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności.

"Ze sportem na Ty...."

Konkursy· A_Polak dnia 16.05.2018 19:47 · Drukuj
Konkursy16.05.2018 r. uczniowie klas III w składzie : Antonina Zalesiak, Zofia Mróz, Magdalena Olejniczak, Oliwia Froehlke, Hubert Tomaszewski, Ignacy Jendrzejczak, Tomasz Mizikowski oraz Aleks Wilczoch zwyciężyli w półfinale turnieju "ZE SPORTEM NA TY" awansując tym samym do finału. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał.

Mistrzostwa Bydgoszczy w czwórboju LA

· J_Fiedorowicz dnia 16.05.2018 13:20 · Drukuj
W dniu 9.05.2018 dziewczęta w składzie:Nikola Kasprzak, Marta Piątkowska, Natalia Olejniczak, Elżbieta Radoszewska, Oliwia Szczawińska i Zuzanna Wożniak reprezentowały szkołę w Mistrzostwach Bydgoszczy w czwórboju LA. Po małym zamieszaniu z liczeniem punktów w końcu okazało się,że drużyna zajęła III miejsce zdobywając brązowe medale i puchar dla szkoły. Opiekun Jolanta Fiedorowicz.

II Minimaraton Aqua Fitness

Wydarzenia· A_Polak dnia 14.05.2018 14:44 · Drukuj
Wydarzenia12.05.2018 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w II Minimaratonie Aqua Fitness, który odbył się na basenie Perła przy Zespole Szkół nr 19. Zadanie polegało na wykonywaniu zadań ruchowych w rytm muzyki z wykorzystaniem sprzętu wypornościowego wedle wskazań prowadzących instruktorów. Przez półtorej godziny (z pięciominutową przerwą) sędziowie oceniali tempo i precyzję wykonywanych ruchów. Stopniowo, za brak dokładności, spowolnienie lub zatrzymanie ruchu basen opuszczały kolejne zawodniczki. Wszystkie nasze reprezentantki znalazły się w rundzie drugiej, gdzie stopniowo wychodziły z wody. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice z klasy VII D w składzie: Liwia Kosiarska, Julia Blok, Julia Juhnke, Paula Smokowska, Zuzanna Górna oraz Paulina Pawlak. Gratulujemy dziewczynom odwagi i zaangażowania!

Konkurs grafiki komputerowej "Bezpieczne wakacje"

Konkursy· K_Plewa dnia 13.05.2018 19:37 · 180 czytań · Drukuj
Konkursy

Zapraszamy uczniów klas szóstych i siódmych do wzięcia udziału w szkolnym konkursie grafiki komputerowej na plakat pt. “Bezpieczne wakacje”.


 

 


 

Opłata za obiady

Stołówka· M_Domanska dnia 11.05.2018 20:11 · Drukuj
Stołówka
Wpłaty za obiady na m-c CZERWIEC 2018 r. przyjmowane będą w dniach 14.05-18.05.2018 r. na konto żywieniowe
97 1240 6452 1111 0010 7469 5680
Termin wpływu należności na konto szkoły upływa - 18.05.2018 r.

Osoby, które nie wypełniły jeszcze „zobowiązania rodzica/opiekuna”,  proszę o dostarczenie wypełnionego druku do intendenta szkoły (pok. nr 14) - druki do pobrania na stronie szkoły lub osobiście w pok. nr 14
Przypominam o możliwości sprawdzania frekwencji dzieci na obiadach – (część dzieci uczęszcza bardzo nieregularnie)
Opis przelewu musi każdorazowo zawierać:  imię i nazwisko, klasę, nr obiadowy oraz dni w które dziecko ewentualnie nie będzie jadło.
Opłata obejmuje okres od 4.06. do 21.06.2018 r.
Obiady całość –  14*3,00 = 42,00
Osoby, które dokonywały odpisów za poprzednie miesiące proszę o kontakt pod nr tel. 728-581-679 w celu uzgodnienia kwoty wpłaty.

Dni Teatru - wyniki konkursu wiedzy o teatrze

Konkursy· D_Koldun dnia 10.05.2018 20:04 · Drukuj
KonkursyWyniki konkursu wiedzy o teatrze dla klas VI i VII

I miejsce zespół z 7e Apolonia Jagodziński i Emilia Stablewska
II miejsce zespół z 6b Dominika Ziętara i Bogna Tomalak
III miejsce zespół z 6e Alicja Woźniak i Natalia Jurek
Gratulujemy!

Konkurs z orłem w tle

Konkursy· M_Jaworska dnia 10.05.2018 06:51 · Drukuj
KonkursyUczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Jak zmieniał się obraz godła/herbu polskiego na przestrzeni wieków". Wykonali oni, różnymi technikami, prace plastyczne przedstawiające polskie godło w różnych epokach historycznych. Autorami prac wysłanych na konkurs są: A. Durczak, A. Chrostowska, Z. Kurzaj, A. Grocholska, K. Kicińska, J. Kalkowska, A. Regosz, M. Kasak, M. Mroziński, K. Łuka, D.Ziętara, W. Wrona, B. Tomalak. Teraz trzymamy kciuki i czekamy na wyniki!

Turniej 4 Basenów - pierwsze zawody dla 1 B

Wydarzenia· A_Polak dnia 09.05.2018 18:46 · Drukuj
WydarzeniaUczniowie klasy pierwszej sportowej o profilu pływanie wzięli udział w Turnieju 4 Basenów. Dla większości były to pierwsze zawody pływackie. Pływakom towarzyszył stres ale również pozytywne emocje, które pozwoliły na udany start i dobrą zabawę.
Medal zdobył Patryk Marchlewicz, a wyróżnienia za start otrzymała Wiktoria Bembnista i Julia Nowak.

Wręczenie nagród w Operze Nova

Konkursy· J_Salasinska_Andruszkiewicz dnia 09.05.2018 18:40 · Drukuj
KonkursyNasi laureaci konkursu "Opera Nova w przyszłości" zostali zaproszeni na deski opery i wręczono im nagrody. Zrobił to osobiście dyrektor Opery Nova pan Maciej Figas. W tracie otrzymywania nagród na telebimie pojawiały się prace naszych laureatek. Zdjęcia z tej uroczystości można zobaczyć w galerii zdjęć. Jeszcze raz gratulujemy: Melanii Kuźniackiej uczennicy klasy II D i Matyldzie Szulc uczennicy klasy V E .

I can read I can listen - konkurs dla VII klas

Konkursy· B_Malicka dnia 09.05.2018 18:39 · Drukuj
KonkursyI miejsce Krzysztof Łuka VII d
II miejsce Jakub Arbus VII d
III miejsce Arkadiusz Róg VII b
Gratuluję zwycięzcom, dziękuję wszystkim tym, którzy wzięli udział w konkursie.
Bernadeta Malicka

English Dictation - wyniki

Konkursy· B_Malicka dnia 09.05.2018 18:38 · Drukuj
KonkursyI miejsce Michał Rynkiewicz VI F
II miejsce Wiktoria Fac VIb
III miejsce Maja Gorzkiewicz VI F
Gratuluję zwycięzcom oraz dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.
Bernadeta Malicka

Dni Teatru

Konkursy· D_Koldun dnia 09.05.2018 18:37 · Drukuj
Konkursy
Wyniki konkursu na projekt kostiumu teatralnego;
I miejsce Emilia Woroniecka 6b
II miejsce Zuzanna Skiba 4f
III miejsce Dominika Ziętara 6b
wyróżnienia:
Alicja Majder 5a
Olga Niedbalska 5a
Marta Wojtasik 4d
Igor Szyszka 4d
Michalina Dekańska 4b
Gratulujemy!

Na zapleczu marketu Auchan

Wydarzenia· M_Nowakowska_Wojt dnia 09.05.2018 18:37 · Drukuj
WydarzeniaMama uczennicy z klasy 1a zorganizowała dla nas wycieczkę do Auchan. Zobaczyliśmy jak działa sklepowy monitoring i kamery śledzące robiących zakupy na hali sklepowej. Każdy mógł posterować kamerą i przybliżyć lub oddalić obserwowany obiekt. Zwiedzaliśmy też magazyny sklepowe, chłodnię w której przechowuje się warzywa i owoce oraz ryby. Potem przyglądaliśmy się poszczególnym etapom wypieku chleba. Jednak największą atrakcją okazało się samodzielne przygotowanie pieczywa: bułek, chałek, rogalików oraz posypywanie ich ziarnami maku, dyni, słonecznika czy płatków owsianych. Potem nasze bułeczki poszły do pieca, a my na smaczny i zdrowy poczęstunek. Po upieczeniu ciepłe, chrupiące i pachnące pieczywo zabraliśmy do domu. To była niezapomniana, pełna doświadczeń wycieczka, która na długo zostanie w naszej pamięci.

Projekt „Powietrze bez śmieci” w klasie 2d

Wydarzenia· J_Salasinska_Andruszkiewicz dnia 09.05.2018 18:32 · Drukuj
WydarzeniaW naszym kraju coraz częściej słyszymy komunikaty o smogu, który jest pyłowym zanieczyszczeniem powietrza atmosferycznego. Główną przyczyną jest "niska emisja", czyli spaliny pochodzące z pieców, głównie starego typu, w których pali się dosłownie wszystkim. Należy wspomnieć również o tym, że aż 36 polskie miejscowości, znalazło się wśród 50 miast o najgorszej jakości powietrza w Unii Europejskiej. Lista została przygotowana przez Światową Organizację Zdrowia. Taki stan rzeczy szkodzi naszemu zdrowi. W związku z tym Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza stworzyła edukacyjną kampanię społeczną o nazwie „Rodzice i dzieci. Powietrze bez śmieci”. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji. Projekt realizowała klasa 2 d. Celem programu było zwiększenie wiedzy na temat smogu, zagrożeń z niego wynikających oraz sposobów walki z nim, a przede wszystkim kształtowanie postaw służących ochronie powietrza. Uczniowie w ciągu serii pięciu lekcji przeprowadzali doświadczenia odkrywając właściwości powietrza. Oglądali również filmy z udziałem Radka Brzózkę ambasadora akcji, pracowali w grupach, wykonywali prace plastyce, dowiedzieli się też na jakie organy ciała ma wpływ zanieczyszczone powietrze. Z każdych zajęć przygotowywano gazetki ścienne. Dzięki udziałowi w tym projekcie dzieci już wiedzą jak niebezpieczny jest smog i jak zapobiegać jego powstawaniu. Zdjęcia z realizacji projektu można zobaczyć w galerii zdjęć.

MISTRZ MATEMATYKI SP 65

Konkursy· M_Wankiewicz dnia 08.05.2018 12:12 · Drukuj
KonkursyDnia 17.05.2015 r. (czwartek)
godzina 14.35 – 15.35
odbędzie się II część konkursu
MISTRZ MATEMATYKI SP 65
dla klas 4, 5, 6
Konkurs tylko dla uczniów, którzy brali udział w części I.

KONKURS MITOLOGICZNY

Konkursy· E_Zuranska dnia 08.05.2018 12:12 · Drukuj
KonkursyZapraszamy piątoklasistów do udziału w szkolnym konkursie mitologicznym "Z nicią Ariadny po olimpijski laur". Konkurs odbędzie się 17.05. o godz.15.30 w sali 124.
Należy znać treść mitów z podręcznika dla klasy 5 do języka polskiego oraz dodatkowo zapoznać się z fragmentem „Mitologii” Jana Parandowskiego dotyczącym powstania świata.

KOMPETENCJE DLA PRZYSZŁOŚCI 2018

Informacje· M_Domanska dnia 08.05.2018 12:10 · 198 czytań · Drukuj
Informacje
KOMPETENCJE DLA PRZYSZŁOŚCI 2018
Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Uczniów

Celem badania jest diagnoza umiejętności uczniów prowadzona na użytek poprawy jakości nauczania.
W dniach 10-29 maja 2018 przeprowadzone będą badania za pomocą komputerów z dostępem do Internetu w formie testu. Badanie zostanie przeprowadzone w ramach godzin lekcyjnych. O dokładnych terminach testów uczniowie będą informowani na bieżąco.

Ogólnopolski konkurs plastyczny

Konkursy· T_Stachowska_Dalke dnia 07.05.2018 16:21 · Drukuj
KonkursyPrace naszych uczniów zostały wysłane na VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Marii Konopnickiej. Tematem konkursu były ilustracje do utworów pisarki. Dzieci wykonały bardzo ładne prace, które możecie TU obejrzeć. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 25 maja 2018 - czekamy z niecierpliwością na wyniki.
W konkursie udział wzięli: Piotr Brodziński - 4d, Ania Samowicz- 4d, Zosia Włodarczyk - 4d, Marta Wojtasik- 4d, Gracjan Przymus- 4g, Emilia Stablewska- 7e, Aleksandra Protokowicz- 7e, Ania Protokowicz- 7e, Michał Rynkiewicz- 7e, Kamil Tomaszewski- 4d, Julia Krupa- 4d, Ola Rybicka- 4d, Kornelia Kicińska- 7e, Jakub Kowalski- 4g, Dominika Kaspar- 2b, Hanna Szmagalska- 2c, Maja Wysocka- 3c, Klaudia Pawlak- 6c, Piotr Pinczewski- 4i, Julia Szramka- 6a, Max Widawski- 5c, Tymek Łuksztet- 4b, Kacper Romanowski- 4h, Marcel Klimkiewicz- 7d, Dominik Mańkowski- 6c, Marta Olechnicka- 5e, Schumann Natalia- 4h, Wiktoria Adamowska- 5c, Jakub Ambrozik - 5e, Tymek Górnik- 5f, Ania Regosz- 6b, Oskar Wawrzyniak - 5f, Wiktoria Januszewska- 4a. Życzymy wszystkim, aby prace zostały nagrodzone :)

Konkurs ekologiczny dla uczniów klas trzecich

Konkursy· A_Zienowicz dnia 06.05.2018 11:59 · Drukuj
KonkursyDnia 30 kwietnia 2018 roku odbył się konkurs wiedzy o środowisku dla uczniów klas trzecich pn. "Z Ekologią na Ty". Laureatami zostali:
I miejsce- Martyna Jarocka- klasa III g
II miejsce- Maksymilian Ręba- klasa III e
III miejsce- Maja Załomska- klasa III c.
Wyróżnienia otrzymali: Piotr Wiśniewski- klasa III c i Mateusz Sałek- klasa III h.
Serdecznie gratulujemy laureatom!!!
Organizatorzy: Mariola Kryszak, Małgorzata Kocińska i Alina Zienowicz

Z wizytą w szkole Braille'a

Wydarzenia· M_Nowakowska_Wojt dnia 06.05.2018 11:57 · Drukuj
WydarzeniaPod koniec kwietnia klasa integracyjna- 1a została zaproszona na drzwi otwarte organizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy. Nasi uczniowie dowiedzieli się, że szkoła ma już 146 lat i jest najstarszą placówką w Polsce kształcącą osoby z dysfunkcją wzroku. Pierwszoklasiści w specjalnych goglach ćwiczyli przechodzenie przez ulicę, skupiając się tylko na sygnale dźwiękowym. W sali doświadczania świata poznawali innymi zmysłami niż wzrok różne przedmioty. Uczyli się rozpoznawać dotykiem nominały monet. Ćwiczyli z zasłoniętymi oczami nalewanie wody do kubka. Pisali na maszynie swoje imię, używając pisma Braille'a. To była bardzo pouczająca wizyta, która uświadomiła naszym uczniom, że dzieci niewidome też się uczą, bawią i cieszą życiem. Dziękujemy za zaproszenie do tej niezwykłej szkoły.

Turniej 4 Basenów - BRYZA

Wydarzenia· M_Kania dnia 02.05.2018 09:52 · Drukuj
Wydarzenia25.04.2018 na basenie "BRYZA" przy ul. Goszczyńskiego 3 w Bydgoszczy odbyły się zawody pływackie "Turniej IV basenów". W zmaganiach na pływalni uczestniczyli uczniowie klasy 3B. Młodzi pływacy rywalizowali w stylu klasycznym, dowolnym, grzbietowym oraz motylkowym.
Medal srebrny zdobyła Weronika Socha na dystansie 25m stylem motylkowym. Gratulujemy !!!

Konkurs plastyczny "Opera Nova w przyszłości"

Konkursy· B_Redzik_Chlebosz dnia 27.04.2018 12:15 · 185 czytań · Drukuj
KonkursyKonkurs plastyczny "Opera Nova w przyszłości" rozstrzygnięty !!! Wielkie brawa dla uczennic z naszej szkoły, które wzięły udział w tym konkursie : - w kategorii 7-10 lat nagrodę otrzymuje Melania Kuzniacka -w kategorii 11-15 lat laureatką została uczennica klasy V E Matylda Szulc B R A W O !!! Chciałabym także wyróżnić wszystkich uczestników konkursu, których prace zostały wysłane do naszej Opery Novej i wzięły udział w niełatwych zmaganiach na artystyczną wizję powiększonej o kolejny krąg-część , mającej w najbliższym czasie przechodzić modernizację Bydgoskiej Opery.

Malowanie na wodzie techniką Ebru w 1d i 2d

Wydarzenia· J_Salasinska_Andruszkiewicz dnia 25.04.2018 22:41 · Drukuj
WydarzeniaKolejne klasy naszej szkoły poznają technikę Ebru. Tym razem były to klasy 1d i 2d . Uczniowie z przejęciem układali skomplikowane wzory na wodzie dodając różne kolory. Zmieniali kształt plam na wodze za pomocą dłuta lub patyczka. Efekt pracy małych artystów robił wrażenie. Teraz tylko przygotować z uzyskanych prac prezenty dla mam. Jak dzieci pochłonęła ta technika plastyczna można zobaczyć w galerii zdjęć.

Miejski konkurs plastyczny "Dom moich marzeń"

Konkursy· G_Kryszak dnia 25.04.2018 22:37 · 172 czytań · Drukuj
KonkursyW dniu 24 kwietnia 2018r odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów zwycięzcom Miejskiego Konkursu Plastycznego „Dom moich marzeń” zorganizowanego dla uczniów klas I-III. W uroczystości wzięli uczniowie i nauczyciele z bydgoskich szkół podstawowych, przedstawiciele wydziału architektury z UTP i organizatorzy.

Szkolni znawcy historii

Konkursy· M_Jaworska dnia 25.04.2018 20:01 · Drukuj
KonkursyW kwietniu odbyły się w naszej szkole dwa wiedzowe konkursy historyczne. Pierwszy, dla uczniów klas czwartych nosił tytuł "Znam historię i zabytki mojego miasta". Prawdziwym znawcą Bydgoszczy okazał się Marcel Lewandowski z klasy 4e, miejsce drugie zajął Bartosz Sumiński z klasy 4g, miejsce trzecie natomiast zajął Kacper Małecki z klasy 4a.
Uczniowie klas piątych zmierzyli się w konkursie "Polacy i Krzyżacy - dzieje stosunków polsko-krzyżackich". Walka była bardzo zacięta i wyłoniła aż dwoje zwycięzców: Jakuba Sulińskiego z klasy 5b oraz Julię Złotowską z klasy 5c. Na podium drugiego miejsca muszą się zmieścić trzy osoby, które zdobyły taką samą ilość punktów: Antonina Gust z klasy 5b, Julia Krzyżanowska z klasy 5b oraz Natalia Olejniczak z klasy 5e. Trzecie miejsce zajął Adam Rybicki z klasy 5d.
Zwycięzcom gratulujemy! Uczestnikom dziękujemy!

Sukcesy naszych trzecioklasistów na Wojewódzkim Konkursie

Konkursy· I_Stawska dnia 25.04.2018 14:26 · Drukuj
KonkursyZ wielką radością informujemy, że uczniowie klas trzecich naszej szkoły wspaniale spisali się na Wojewódzkim Konkursie Historycznym "Dzieje Polski". W konkursie pieśni ojczystej I miejsce zajęła Martyna Frąckowiak z klasy IIIh. W konkursie plastycznym II miejsce zdobyła Wiktoria Westphal - uczennica klasy IIIg. W konkursie wiedzowym "Od Mieszka I do Kazimierza Wielkiego" laureatem III miejsca został Tomasz Mizikowski z klasy IIIc, a wyróżnienie zdobył Emil Rojowski, który także jest uczniem klasy IIIc. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i życzymy wielu kolejnych sukcesów!
Opiekunowie i koordynatorzy - Izabela Stawska i Małgorzata Kwiatkowska

Organizacja pracy szkoły od 30.04 do 04.05 br.

Informacje· J_Sarzala dnia 24.04.2018 21:23 · Drukuj
InformacjeW poniedziałek (30.04) i w środę (02.05) lekcje odbywają się według planu, obiady będą wydawane bez zmian.
Piątek (04.05) jest dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Tego dnia szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze w świetlicy w budynku przy ul.Rzeźniackiego od 6.30 do 17.00.

Terminy Rekrutacji Uzupełniającej

Komunikaty· M_Domanska dnia 23.04.2018 22:26 · Drukuj
Komunikaty
Klasa pierwsza pływacka
14.05.2018 (poniedziałek)
14:30 sala gimnastyczna
16:00 basen

Klasa czwarta koszykarska
17.05.2018 (czwartek)
15:30 sala gimnastyczna

ZAPRASZAMY

Szkolny konkurs wiedzy o Fordonie

Konkursy· M_Nowakowska_Wojt dnia 23.04.2018 21:33 · 235 czytań · Drukuj
Konkursy23 kwietnia odbył się szkolny konkurs wiedzy o Fordonie, w którym wzięli udział uczniowie klas trzecich. Konkurs miał formę testu. Najlepszą wiedzą wykazali się...

Spotkanie z pisarzem książek dla dzieci

Wydarzenia· D_Bittner dnia 23.04.2018 21:31 · 123 czytań · Drukuj
WydarzeniaUczniowie klasy 3d wraz z wychowawcą byli na spotkaniu autorskim z panem Marcinem Pałaszem. Jest on autorem ponad 40 książek dla dzieci. Najchętniej czytane to te, w których bohaterem jest mądry pies Elf, prywatnie zwierzę autora.

Ciekawa lekcja niemieckiego :-)

Wydarzenia· K_Blaszak dnia 23.04.2018 21:29 · Drukuj
WydarzeniaOd paru tygodni uczniowie klas 7 biorą udział w nietypowych zajęciach języka niemieckiego. Przerabiając temat związany z jedzeniem, uczniowie samodzielnie przygotowują scenki "W RESTAURACJI". Ich kreatywność, poczucie humoru a przede wszystkim samodzielność w przygotowaniu dialogu i scenografii zasługuje na uwiecznienie, dlatego też serdecznie zapraszam do zajrzenia do naszej galerii :-) P.S. Pamiętajcie - niemiecki nie jest taki straszny jak Wam się wydaje ;-) DEUTSCH MACHT SPAß !! :-)

"Opera Nova w przyszłości"- Warsztaty małego architekta w kl.2d

Wydarzenia· J_Salasinska_Andruszkiewicz dnia 23.04.2018 21:23 · 144 czytań · Drukuj
WydarzeniaPatrycja Szczerbek i Katarzyna Myszka studentki architektury postanowiły przybliżyć uczniom klasy 2d budynek naszej opery. Planowana jest obecnie rewitalizacja tego gmachu. Zorganizowano konkurs dla dzieci z tej okazji. Studentki postanowiły zachęcić uczniów 2d do czynnego działu w nim.

Wyniki konkursu dla klas 4 CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM

Konkursy· D_Bittner dnia 19.04.2018 19:06 · 151 czytań · Drukuj
KonkursyMiło mi poinformować o wynikach szkolnego konkursu dla czwartoklasistów CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM.

Wyniki szkolnego konkursu tańca "You can dance"

Konkursy· B_Krzyzanowska dnia 19.04.2018 19:03 · 179 czytań · Drukuj
Konkursy18 kwietnia 2018 odbył się szkolny konkurs tańca "You can dance". Podziwiać mogliśmy pokazy 2 technik tanecznych - taniec towarzyski i hip-hop. Wyniki konkursu...

Kurczaczki i kaczuszki w naszej szkole

Wydarzenia· I_Stawska dnia 19.04.2018 19:00 · Drukuj
WydarzeniaWe wtorek 17 kwietnia uczniowie klasy IIIc, IIIg, IIIf i Ic uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez panie z Edukacyjnej Zagrody Wiejskiej z Kozielca. Podczas spotkania dzieci miały okazję zobaczyć, posłuchać a nawet nakarmić małe kurczątka i kaczuszki. Był też pokaz pływania kaczątek w wodzie. Uczniowie poznali cykl rozwojowy kurczaczka w jajku. Mogli porównać wielkość i wygląd ptasich jaj. Wiele dzieci pierwszy raz w życiu miało możliwość pogłaskania piskląt, robiły to z należytą uwagą i ostrożnością. Dzieci poznały wiele ciekawostek o życiu i zwyczajach różnych ptaków. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom "Małego Gospodarza". Zapraszamy do galerii.

Wiosenne warsztaty przyrodniczo-plastyczne

Wydarzenia· I_Stawska dnia 19.04.2018 18:56 · Drukuj
WydarzeniaW klasie IIIc mieliśmy ostatnio gości. Odwiedziła nas p. Kamila Seraficka wraz ze swoimi uczennicami z klasy czwartej. Pani Kamila jest nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 17 oraz mamą naszego kolegi Krzysia. Razem poznawaliśmy ciekawostki przyrodnicze o bocianach. Później zabraliśmy się do pracy i wykonaliśmy piękne bociany z papieru. W każdym zespole nasze starsze koleżanki pomagały nam w składaniu papieru i sklejaniu poszczególnych elementów. Bociany zdobią teraz naszą salę, a zdjęcia z zajęć można zobaczyć w galerii.

Warsztaty Małego Architekta w 3e

Wydarzenia· G_Kryszak dnia 19.04.2018 18:53 · Drukuj
WydarzeniaDzisiaj uczniowie z kl.3e kolejny raz uczyły się sztuki projektowania. W trakcie zabawy podczas pracy zespołowej powstały piękne zamkowe budowle.

Wyniki szkolnego konkursu "Odkrywamy tajemnice ciała człowieka"

Konkursy· A_Wojdylak_Kujawa dnia 19.04.2018 05:50 · Drukuj
Konkursy10 kwietnia odbył się szkolny konkurs wiedzy z przyrody dla klas IV pt. " Odkrywamy tajemnice ciała człowieka". Uczniowie rozwiązywali test składający się z 43 pytań. Wszyscy uczniowie biorący udział rozwiązali go bardzo dobrze, co świadczy o dobrym przygotowaniu. Najlepsza trójka:
I miejsce- Jan Radczuk 4b
II miejsce- Aleksandra Nowakowska 4f
III miejsce- Zofia Włodarczyk 4d
Serdecznie gratuluję
Anna Wojdylak-Kujawa

Warsztaty chemiczne

Wydarzenia· M_Karandyszowska-Rybak dnia 18.04.2018 08:26 · Drukuj
WydarzeniaDnia 12 kwietnia br. klasy siódme uczestniczyły w warsztatach chemicznych prowadzonych przez przedstawicieli Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. Zajęcia rozpoczęły się w stołówce pokazem "płonących" eksperymentów, dzielnie uczestniczyli w nich uczniowie. Następnie każda klasa miała 1,5h zajęcia, w czasie których młodzież samodzielnie wykonywała doświadczenia, nieraz wykraczające poza program nauczania. Warsztaty były połączeniem teorii z praktyką i nauki przez zabawę.

Warsztaty dla uczniów klas IV-VI " Zdolni znad Brdy"

Informacje· A_Chojnacka_Malek dnia 17.04.2018 12:26 · 133 czytań · Drukuj
Informacje
Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza w maju 2018 r. na warsztaty dla uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VI)

09.05.2018, godz. 10:00

Spotkania z rodzicami

Komunikaty· M_Domanska dnia 16.04.2018 20:50 · Drukuj
Komunikaty
W środę 18.04. br. odbędą się spotkania z rodzicami w ramach ''drzwi otwartych''.
Budynek główny:
klasy IV-VII od 17.30 do 19.00,
kl. I b od 17.00 do 18.00,
kl. III b - spotkanie odwołane
Filia: klasy I - III harmonogram

TURNIEJ ORTOGRAFICZNY KLAS 7

Konkursy· D_Bittner dnia 16.04.2018 15:22 · 144 czytań · Drukuj
KonkursyKolejna edycja turnieju już za nami. W tym roku w ortograficzne szranki stanęły reprezentacje wszystkich klas siódmych. Trzyosobowe zespoły zmagały się z różnorodnymi zadaniami, które łączyła ortografia. Niełatwo było:) Przedstawiamy, jak poradziły sobie poszczególne grupy

Bezpieczny na drodze

Konkursy· I_Stawska dnia 16.04.2018 15:15 · 117 czytań · Drukuj
Konkursy9 kwietnia 2018 r. uczniowie klas drugich wzięli udział w szkolnym konkursie komunikacyjnym "Bezpieczny na drodze". Podczas konkursu należało indywidualnie wypełnić test obejmujący znajomość zasad poruszania się po drogach, znaków drogowych, numerów telefonów alarmowych.

Dni Teatru

Wydarzenia· D_Koldun dnia 15.04.2018 11:01 · Drukuj
Wydarzenia W ramach Dni Teatru 9 kwietnia w naszej szkole wystąpił teatr "Alelale" ze spektaklem "Magiczne drzwi". Przedstawienie obejrzały klasy czwarte.
Szczegółowa relacja i zdjęcia na blogu koła filmowego.
Zapraszam.