25.06.2019 01:34

Informacje dla rodziców pierwszoklasistów

· D_Bittner dnia 04.03.2019 18:11 · Drukuj
Drodzy Rodzice, państwa dziecko jest już czytelnikiem!
Wszyscy uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach "Pasowanie na czytelnika".
Dzieci mogą samodzielnie korzystać ze zbiorów biblioteki szkolnej. W naszej bibliotece jest wolny dostęp do półek. Oznacza to, że uczniowie już od pierwszej klasy przychodzą do biblioteki i wybierają książki do czytania. Sprawia im to dużą przyjemność. Zawsze mogą liczyć na pomoc bibliotekarza.
Chcemy zapobiec niepożądanemu zjawisku, kiedy dzieci wypożyczają dla samego wypożyczania "kto więcej” i zwracają książkę nie czytając jej wcale. Jest to zły nawyk, który nie uczy dziecka prawidłowego kontaktu z książką.
Chcielibyśmy przypomnieć Państwu, że czytanie obok liczenia i pisania jest jedną z najważniejszych umiejętności. Zachęcamy Państwa do czytania razem z dzieckiem. Wierzymy, że dzięki wspólnej lekturze dziecko z dnia na dzień będzie chętniej i lepiej czytało.
Liczymy na Państwa współpracę z biblioteką szkolną, życzymy przyjemności ze wspólnego spędzania czasu z książką.
Zapraszamy, nauczyciele bibliotekarze.