26.06.2019 17:55

„Forum Olimpijczyków - Laboratorium Zdolności"

· A_Chojnacka_Malek dnia 18.02.2019 20:28 · Drukuj
Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na trzecie w tym roku szkolnym spotkanie
z cyklu „Forum Olimpijczyków - Laboratorium Zdolności". Adresowane ono będzie do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz siódmych i ósmych klas szkół podstawowych.

Spotkanie odbędzie się 20 marca 2019 r. o godz. 11:00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 (ul. Plac Wolności 9). Tematyka wydarzenia obejmować będzie nauki ścisłe: matematyka, fizyka, informatyka i elektronika.

W ramach konferencji odbędą się:
prezentacje dorobku naukowego uczniów - laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych z wiodących szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Bydgoszczy.
prelekcje wygłaszane przez pasjonatów, badaczy nauk ścisłych, którzy swymi wystąpieniami zachęcą młodzież do poszerzania wiedzy i dążenia do sukcesu.
Na spotkanie przyjęli zaproszenie pracownicy naukowi Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki UKW: dr Agnieszka Banaszak-Piechowska (Instytut Fizyki UKW) oraz dr Karolina Mroczyńska (Instytut Matematyki UKW).

Program uświetni uzdolniona muzycznie młodzież.

Przewidziany czas spotkania - ok. 2 godziny.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.
Wstęp bezpłatny!

Konferencja naukowa organizowana jest przez Pałac Młodzieży w ramach programu „Zdolni znad Brdy”.
Zgłoszeń klas/grup oraz osób chętnych do wygłoszenia prelekcji dokonywać należy 18 marca 2019r. prosimy kierować do Moniki Grzybowskiej, mail: m.grzybowska@palac.bydgoszcz.pl lub tel. 52 371 26 56.