18.03.2019 23:21

Spotkania z pisarzami

· D_Bittner dnia 12.12.2018 19:43 · Drukuj
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w autorskim spotkaniu z pisarzem. Obecny rok szkolny rozpoczęliśmy wrześniowym spotkaniem z panią Agnieszką Stelmaszyk. Uczniowie klasy 2c wsłuchiwali się w opowieści o Tomusiu Orkiszku i Kronikach Archeo.
Po spotkaniu dzieci podziękowały piękną laurką wykonaną w szkole razem z wychowawcą panią Teresą Raniszewską.
W grudniu ponownie byliśmy posłuchać pisarza literatury dziecięcej- tym razem pani Agnieszki Cholewińskiej-Szkolik.
Klasa 1d z przejęciem słuchała o przygodach bohaterki książek- Misi, o tym, jak powstają te dzieła. Na koniec dzieci podarowały pisarce album z ilustracjami, który wcześniej przygotowały pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Beaty Brzykcy. Był czas na otrzymanie autografów, na indywidualne rozmowy z pisarzem.
Myślę, że te spotkania z literaturą pozwolą dzieciom polubić czytanie i będzie trwało to długo...