19.12.2018 11:22

FILMOWY LISTOPAD

· M_Jaworska dnia 05.12.2018 19:45 · Drukuj
WydarzeniaTegoroczny, rocznicowo-patriotyczny Filmowy Listopad już za nami. Odbyły się dwa konkursy.
Pierwszy, plastyczny dla uczniów klas IV-VI dotyczył projektu plakatu filmu historycznego, opowiadającego o jakimś ważnym wydarzeniu minionych 100 lat niepodległego państwa polskiego. Najlepsze projekty można oglądać na wystawie w holu szkoły. Konkurs ten wygrała Julia Krupa z klasy Vd. Drugie miejsce w tym konkursie zajęła Weronika Zarzyńska, a trzecie Ania Samowicz, obie z klasy Vd. Jury przyznało też dwa wyróżnienia: dla Radka Fojuta z Vc i Zosi Włodarczyk z Vd .
Natomiast dwuosobowe drużyny uczniów klas VII - VIII zmierzyły się w turnieju wiedzowym "100 pytań na temat filmu polskiego na 100-lecie niepodległości". Największą wiedzę w tym zakresie wykazały uczennice klasy VIII e: Agata Durczak, Anna Protokowicz oraz Apolonia Jagodzińska i Ania Grocholska zajmując kolejno pierwsze i drugie miejsce. Trzecią pozycję wywalczyły sobie Ela Radoszewska i Marta Piątkowska z klasy VII g. Zwycięzcy otrzymają nagrody w postaci m. in. voucherów do kina. Gratulujemy!