15.12.2018 05:47

Bieg na 100 lecie Odzyskania Niepodległości

· M_Kania dnia 15.11.2018 12:23 · Drukuj
Z uwagi na doniosłą  i wyjątkową uroczystość jaką jest 100lecie odzyskania Niepodległości Polski, mieliśmy niepowtarzalną okazję uczestniczyć w biegu, który upamiętnia to wydarzenie. Uczniowie  wraz z rodzicami, opiekunami wzięli udział w Biegu Niepodległości, którego trasa  liczyła   4km. Z  Rynku, w Starym Fordonie gdzie uroczyście  złożono wiązanki pod Pomnikiem Poległych uczestnicy wraz z Andrzejem Urbaniakiem ze Stowarzyszenia „Razem dla Fordonu”, który przebiegł 500 km po drogach naszego województwa,  razem biegliśmy ulicami Starego Fordonu z chorągiewkami, ubrani w barwach biało czerwonych  na ulicę  Generała Tadeusza Bora Komorowskiego do parafii św. Łukasza gdzie czekała na wszystkich gorąca herbata i pyszna grochówka a dzieci otrzymały pamiątkowe medale.
Organizatorzy biegu: Joanna Ziółkowska, Jolanta Fiedorowicz, Magdalena Kania.