14.11.2018 02:13

Międzynarodowy Dzień Białej Laski

· A_Wasniowska dnia 08.11.2018 15:44 · Drukuj
W tym roku Międzynarodowy Dzień Białej Laski w naszej szkole  obchodzony był pod hasłem „Opowiem, Ci jak pachnie  świat”. Uczniowie klas 0-III podczas zajęć wykonali pachnące karty . Wykorzystali w tym celu różnorodne aromaty, przyprawy. Dodatkowo dzieci miały możliwość  używając tylko zmysłu węchu odgadnąć ukryte w słoiczkach zapachy i opisać je. Uczniowie wykonali także różnorodne prace plastyczne. Lepili z plasteliny osoby niewidome z laską, psami przewodnikami oraz wykonali prace w programie komputerowych Paint pt. ”Osoba niewiadoma w ruchu drogowym”. Dużą wrażliwością i pomysłowością oraz zaangażowaniem wykazali się  uczniowie klas IV- VIII. Napisali listy oraz opowiadania, w których opisywali osobom niewidomym jak pachnie świat.
Podsumowaniem  tegorocznych obchodów  było połączenie prac uczniów , z których powstała książka pt. „Opowiem Ci jak pachnie świat, która została przekazana do Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy.
Koordynator szkolny: Anna Waśniowska