14.11.2018 01:48

Na czym polega praca celnika?

· J_Salasinska_Andruszkiewicz dnia 29.10.2018 17:01 · Drukuj
Uczniowie  klas 2d i 3d dzięki tacie Kasi z klasy 2d Tomaszowi poznali zasady pracy służb celno -skarbowych. W tracie wizyty dowiedzieli się czego nie wolno przywozić z zagranicznych wakacji. Mogły same zobaczyć skonfiskowanie skóry zwierząt jak i przedmioty z nich wykonane. Pani  celnik opowiadała też o pracy zwierząt tropiących nielegalnie przewożone towary. Dzieci same mogły obserwować właśnie pracę takiego czworonożnego tropiciela. Na oczach uczniów pies odnalazł schowane papierosy. Dzieci układały też puzzle oraz łamigłówki przedstawiającą zwierzęta zagrożone, których nie wolno przywozić do Polski. Na koniec zajęć uczniowie  otrzymali drobne upominki. Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi i przedstawicielom służb celno- skarbowych za tak ciekawe zajęcia!