14.11.2018 01:15

Wolontariusze z "Wiatraka" w klasie If

· I_Stawska dnia 26.10.2018 15:17 · Drukuj
Wielkie emocje w klasie If wzbudziła wizyta zagranicznych gości z fundacji "Wiatrak". Najpierw trzeba było się przywitać i przedstawić w języku angielskim. Później wolontariusze zaprezentowali mapy swoich krajów i flagi. Dzieci próbowały zgadnąć do czego podobny jest kształt każdego kraju. Okazało się, że Włochy na mapie przypominają but, Rumunia - rybę, a Hiszpania - głowę byka. Potem uczniowie oglądali prezentacje multimedialne poszczególnych krajów. Mogli zobaczyć zabytki, podziwiać krajobrazy, poznać tradycyjne potrawy, zwyczaje, znanych ludzi. Słuchały muzyki, tańczyły macarenę i próbowały zapamiętać proste słowa w językach ojczystych naszych gości. Na koniec spotkania była zgadywanka. Dzieci pożegnały wolontariuszy własnoręcznie zrobionymi kartkami i słodką niespodzianką.