15.10.2018 17:58

"Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie”

· M_Domanska dnia 06.06.2018 20:54 · Drukuj
Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na piąte i ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży pn. "Strachy na lachy, czyli jak pomóc naszym dzieciom pokonać ich lęki?”

Spotkanie odbędzie się 15 czerwca 2018 r. (piątek) o godz. 16:00 w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy (ul. Kruszwicka 2/parter/). Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności.

Tym razem tematem warsztatów będzie pomoc w pokonywaniu lęków związanych z takimi trudnymi sprawami, jak:  choroby, niepełnosprawności, starości, przemijanie czy śmierć.
Rodzice często chcą ustrzec swoje dzieci przed tymi tematami. Robimy to w dobrej wierze, żeby je chronić, myśląc, że będą miały jeszcze czas się z nimi zetknąć.

Na spotkaniu spróbujemy odpowiedzieć sobie na następujące pytania:
Czy na pewno chronić nasze dzieci przed trudnymi tematami?
Jak rozmawiać o chorobie, śmierci, umieraniu?
Jak ukoić lęki naszych dzieci, które pojawiają się na każdym etapie rozwoju psychospołecznego?
Jak dostosować komunikat do wieku i możliwości poznawczych naszych pociech?

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w warsztacie!
Wstęp bezpłatny!

Program wydarzenia obejmuje warsztaty połączone z dyskusją.
Spotkanie poprowadzi psycholog Magdalena Dunajska.

Przewidziany czas spotkania - ok. 3 godziny.

Zgłoszeń dokonywać należy do 14 czerwca 2018 r. (czwartek) u koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” - Moniki Grzybowskiej, mail: tmg@palac.bydgoszcz.pl lub tel. 52 371 26 56 albo tel. kom. 533 18 23 26.