17.08.2018 20:31

I Fordońska Olimpiada Młodzieży

· B_Krzyzanowska dnia 04.06.2018 20:50 · Drukuj
We wtorek 29 maja br. grupa uczniów klas 3-7 uczestniczyła w I Fordońskiej Olimpiadzie Młodzieży-" Sport- Abramczyk-Zdrowie" na stadionie na ul. Sielskiej. Od rana rywalizowały przedszkolaki w konkurencjach biegowych, my rozpoczęliśmy zmagania w samo południe przy temperaturze 29 stopni. Indywidualnie nasi uczniowie zdobyli komplet złotych medali we wszystkich konkurencjach klas 3, rzucie piłeczką palantową klas 4-6, skoku w dal złote medale i 1 srebrny. W konkurencjach biegowych i sztafetach stawaliśmy na najwyższym podium w klasie 4, w klasie 5 sztafetę mieszaną pod nieobecność chłopców biegały same dziewczynki zdobywając brąz. W biegu na 200 m na starcie została zblokowana Ela Radoszewska z kl. 6g, która w rezultacie po groźnym upadku pozbierała się i dobiegła jeszcze na metę na 2 miejscu. Nie mieliśmy całego składu reprezentacji naszej szkoły i pomimo tylu medali zdobytych indywidualnie nie udało nam się uzbierać tyle punktów, by stanąć na podium w klasyfikacji zespołowej. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali od organizatora- Firmy Abramczyk pamiątkowe koszulki, medale.