13.12.2018 08:20

Szkolni znawcy historii

· M_Jaworska dnia 25.04.2018 20:01 · Drukuj
KonkursyW kwietniu odbyły się w naszej szkole dwa wiedzowe konkursy historyczne. Pierwszy, dla uczniów klas czwartych nosił tytuł "Znam historię i zabytki mojego miasta". Prawdziwym znawcą Bydgoszczy okazał się Marcel Lewandowski z klasy 4e, miejsce drugie zajął Bartosz Sumiński z klasy 4g, miejsce trzecie natomiast zajął Kacper Małecki z klasy 4a.
Uczniowie klas piątych zmierzyli się w konkursie "Polacy i Krzyżacy - dzieje stosunków polsko-krzyżackich". Walka była bardzo zacięta i wyłoniła aż dwoje zwycięzców: Jakuba Sulińskiego z klasy 5b oraz Julię Złotowską z klasy 5c. Na podium drugiego miejsca muszą się zmieścić trzy osoby, które zdobyły taką samą ilość punktów: Antonina Gust z klasy 5b, Julia Krzyżanowska z klasy 5b oraz Natalia Olejniczak z klasy 5e. Trzecie miejsce zajął Adam Rybicki z klasy 5d.
Zwycięzcom gratulujemy! Uczestnikom dziękujemy!