22.09.2018 07:07

Turniej "Państwa-Miasta" dla klas piątych

· L_Drzewiecka dnia 13.04.2018 18:19 · Drukuj
12 kwietnia w szkole odbył się turniej "Państwa-Miasta" dla klas piątych. Dzieci rywalizowały w 3-osobowych zespołach. Musiały zmierzyć się ze znajomością flag, rozpoznać państwa po ich konturach, ułożyć imiona z rozsypanki literowej, rozpoznać miasta po zdjęciu, rośliny po zapachu, zwierzęta po ich odgłosach, a także napisać do czego służą zaprezentowane przedmioty. Walka była zacięta. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, która drużyna zwycięży. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i świetnie bawiły się podczas poszczególnych konkurencji. Różnice punktowe między zespołami nie były duże.
Opiekę nad całym turniejem sprawował druh Wojciech Chwil (Hufiec ZHP Bydgoszcz-Miasto), który w atrakcyjny sposób wzbudzał pozytywną rywalizację wśród uczestników.

Oto laureaci turnieju:
I miejsce – klasa 5d (Marcelina Plewińska, Sara Lewandowska, Jakub Łopacki)
II miejsce – klasa 5b (Antonina Gust, Kacper Kurzewski, Kacper Bajer)
III miejsce – klasa 5f (Maja Gołaszewska, Zuzanna Mazur, Tymoteusz Górnik)

Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!!!

Organizatorzy: Anna Żandarska, Lucyna Drzewiecka, Wojciech Chwil